Fotel biurowy do pracy na komputerze. Jak wybrać najlepszy model?

W sklepach można znaleźć obecnie pełną paletę różnych modeli foteli biurowych. Nie każdy nada się jednak dla osoby, która pracuje na komputerze. Jak wybrać wtedy najlepszy model?

Praca na komputerze może być obciążająca dla kręgosłupa. Chociaż początkowo plecy mogą nie dawać o sobie znać, to jednak przy dłuższej pracy w pozycji siedzącej pojawiają się bóle mięśni oraz kręgów, w szczególności w części lędźwiowej oraz szyjnej.

Właśnie dlatego te osoby, które pracują przy biurku, także na komputerze, powinny pamiętać o dobraniu dla siebie odpowiedniego fotela biurowego – dzięki niemu można zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom i wykonywać swoje obowiązki jeszcze efektywniej!

W sklepach można znaleźć obecnie szeroką gamę foteli przeznaczonych do pracy przy biurku. Nie każdy z nich jest jednak w stanie zapewnić optymalny komfort dla swojego użytkownika. Czym warto kierować się podczas swoich poszukiwań?

Czym powinien cechować się dobry fotel do pracy przy komputerze?

Dobry fotel biurowy to taki, który przede wszystkim będzie dopasowany do sylwetki użytkownika. Właśnie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na jego konstrukcję, ale nie można zapominać także o wykorzystanych podczas produkcji materiałach.

Większość popularnych modeli foteli biurowych tworzona jest z myślą o użytkownikach o wzroście 170-180 cm, dlatego też osoby niższe albo wyższe mogą mieć problemy z przyjęciem na nich ergonomicznej pozycji.

Właśnie dlatego warto bliżej zapoznać się z parametrami foteli i przetestować różne modele przed zdecydowaniem się na zakup.

  1. Oparcie

Fotel powinien posiadać odpowiednio wyprofilowane oparcie, które będzie odpowiadało krzywiźnie kręgosłupa, czyli będzie lekko wcięte w okolicy lędźwiowej oraz szyjnej. Wcięcie to powinno przypadać właśnie w tych punktach sylwetki, dlatego dla idealnego dopasowania fotel powinien posiadać także regulację wysokości oparcia.

Na uwagę zasługuje też funkcja dynamicznego oparcia, która pozwala na wychylenie się do tyłu podczas siedzenia na fotelu. Można wtedy łatwo rozprostować kości przy długotrwałym siedzeniu w tej samej pozycji.

  1. Zagłówek

Gdy fotel biurowy wyposażony jest także w zagłówek, powinien posiadać on funkcję regulacji dla idealnego dopasowania.

  1. Siedzisko

Warto także zwrócić uwagę na siedzisko, a dokładnie na jego głębokość. Zbyt głębokie siedzisko to problem wielu niskich osób, natomiast odczucie, że jest ono zbyt płytkie – tych wysokich. Warto zatem przymierzyć się do różnych modeli lub porównać wymiary głębokości siedziska. Jeszcze lepiej, gdy fotel biurowy posiada jego regulację.

Oczywiście, fotel powinien posiadać też funkcję regulacji wysokości siedziska.

  1. Podłokietniki

Powinny być regulowane, aby można było dopasować ich pozycję do swojej.

  1. Materiały

Wprawdzie skóra prezentuje się bardzo efektownie, ale nie jest najlepszym wyborem, gdy chodzi o komfort.

W tym przypadku warto postawić na dobre tkaniny, które pozwalają na uzyskanie maksymalnej wygody, na przykład na aksamitny w dotyku welur, uroczą bawełnę płócienną czy też na przewiewne siateczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here