Fryzury dla pociągłej twarzy.

Każda kobieta marzy, aby jej fryzura do niej pasowała. Każda z nas chce, aby była uwieńczeniem naszej atrakcyjności i znakiem rozpoznawczym. Widząc kobiety na ulicach można odnieść wrażenie, że ich fryzury do nich nie pasują, są źle dobrane, niestarannie ułożone, dodają lat, pogrubiają itd. Kiedy widzimy w telewizji modelki, aktorki, piosenkarki, które były w rękach profesjonalnych stylistów mamy od razu pozytywnie wrażenie. Nie możemy się nadziwić jak one dobrze wyglądają, ile idealnie przycięte i ułożone fryzury dodają im pięknego wyglądu. Jeśli chcemy dobrze dobrać do siebie uczesanie, na pewno musimy wziąć pod uwagę kilka wytycznych – kolor i stan cery kształt twarzy, kolor oczu, brwi, sylwetka, oczy, znaki szczególne, kolor włosów i pewnie jeszcze wiele innych aspektów.

Weźmy pod lupę dobieranie fryzury do kształtu twarzy. Bardzo trudne jest to zadanie. Najlepiej, aby dobrał nam ją specjalista-fryzjer z dużym doświadczeniem i wyczuciem. Szczególnie tutaj przyglądnijmy się fryzurom dla pociągłej twarzy.

Cechy charakterystyczne twarzy pociągłej to kształt wydłużonego owalu, a także długa broda i wysokie czoło. Dlatego właśnie fryzura ma pomóc w skróceniu twarzy, zatuszować długie czoło oraz nadać bardziej okrągłego kształtu. Do takiej twarzy idealnie pasują grzywki, które zasłaniają wysokie czoło. Najlepiej, aby to były grzywki lekko przydługie, mogą być rozłożone na boki lub na jeden bok i mogą być lekko podkręcone. Jeśli chodzi o styl włosów to loki lub fale, które nadadzą objętości naszej fryzurze. Jeśli chodzi o długość najbardziej pasujące fryzury dla pociągłej twarzy to włosy półdługie, które mają wyrównane końce – oczywiście, jeśli są proste. Dobierając fryzury do pociągłej twarzy musimy wziąć też pod uwagę to, że kości policzkowe nie są uwydatnione i są dość nisko osadzone. Idealnym rozwiązaniem może być bob albo lob, który zaokrągli naszą twarz.

Podsumowując, jeśli chodzi o fryzury dla pociągłej twarzy mamy duży wachlarz możliwości. Mamy łatwość w znalezieniu inspiracji i pomysłów na takie fryzury.

babiniec-cafe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here