Profesjonalne farby do włosów

Wybór odpowiedniej farby do włosów to z pewnością nie lada wyzwanie. Producenci co i rusz wymyślają nowe rozwiązania, tak aby zachęcić nas do zakupu właśnie ich produktu. Jak więc poruszać się pomiędzy gąszczem nowinek i rozwiązań?
Czytaj etykiety, wówczas będziesz miała pewność co kupujesz!
Najważniejsza informacja to zawartość amoniaku!
Składnik ten rozchyla łuski, by pigment wniknął do wnętrza włosa. Ale amoniak podrażnia skórę, więc coraz więcej farb go nie zawiera. Producenci często chwalą się tym na opakowaniach.
Ale uwaga! Chemiczna farba do trwałej koloryzacji musi rozchylić łuski włosów, by dotarł tam kolorowy pigment. Musi więc mieć jakiś składnik, który to zrobi. Dlatego w takich farbach amoniak zastąpiono inną substancją, np. Monoetyloaminą (skrót MEA). Ma ona podobne właściwości do amoniaku, ale jest łagodniejsza i pozbawiona ostrego zapachu.
Numer i nazwa koloru!
Wiele farb do włosów oprócz nazwy koloru ma też numer. To pomoc dla osób, które farbują włosy u fryzjera, ale między jednym zabiegiem a drugim chcą zrobić sobie odrosty w domu. Niektóre firmy (np. Wella, L’Oreal) mają drogeryjne odpowiedniki farb profesjonalnych i numer pomoże ci je odnaleźć.
Dodatkowe informacje!
• Dodano do farby odżywkę. Jeśli nie musisz koniecznie zaopatrzyć się w nią sama
• W opakowaniu znajduje się aplikator do farby – jeśli nie trzeba kupić pędzel do jej nakładania i przygotować ceramiczną lub szklaną miseczkę do jej rozrobienia
• Jeśli masz siwe włosy, zorientuj się czy farba, którą chcesz kupić je pokrywa. Nie wszystkie to robią dobrze, nawet jeśli są trwale koloryzujące
Jeśli już jesteś bacznym obserwatorem i żadna informacja na opakowaniu ci nie umknie to możesz przystąpić do wyboru profesjonalnej farby do włosów.
Nasze typy:
• L’Oreal Majirel Farba do włosów
• Matrix farba do włosów socolor beauty
• L’Oreal Prodigy
• Color&Soin farba do włosów
• L’Oreal Feria Preference

twojafanaberia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here