Jak pozbyć się cellulitu w ciągu miesiąca?

Marzeniem każdej kobiety jest gładka, jędrna skóra, jednakże przez niezdrowy tryb życia, stres czy też nadwagę może pojawić się cellulit. Jednakże nie musi on być wielkim kłopotem, wystarczy miesiąc by się go pozbyć.

Po pierwsze, poznaj wroga

Cellulit to problem dla ok. 90% kobiet bez znaczenia czy posiadają nadwagę, pełne kształty czy też są szczupłe i wysportowane, gdyż zdarza się, iż problem ten wynika z podłoża genetycznego. Objawy tzw. pomarańczowej skórki mogą wraz z wiekiem przybrać na sile, co należy wiązać ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w kobiecym ciele.

Należy pamiętać, iż cellulit zjawia się wtedy, gdy nasza tkanka tłuszczowa nierównomiernie rozmieściła się w skórze, co może być spowodowane różnymi czynnikami np. stres, niezdrowy tryb życia, palenie papierosów, zastanie wody w organizmie, przyjmowanie niektórych lekarstw, hormony. Walka z tym problemem nie będzie proste, jednak mamy zapewniony sukces, gdy uderzymy we wszystkie przyczyny jego wystąpienia.

Po drugie, zdrowy styl życia.

Aby osiągnąć sukces należy zrezygnować z alkoholu i papierosów, zmienić dietę (przede wszystkim należy zrezygnować z przetworzonej żywności, która jest pełna konserwantów, barwniki i inne niekorzystne dla nas dodatki jak np. syrop glukozowo- fruktozowy, glutaminian sodu. Pomóc może też ograniczenie konsumowania soli, mogącej zatrzymywać wodę w organizmie.

Jak pozbyć się cellulitu w ciągu miesiąca?

Dieta winna być bogata w błonnik, znajdujący się w pełnoziarnistych produktach, warzywach, owocach, grubych kaszach, a także brązowym ryżu. Powinniśmy pamiętać też o wodzie, gdyż pomoże nam pozbyć się tłuszczu z organizmu, odkładającego się w postaci celllulitu. Ważne są też systematyczne ćwiczenia. Wspomóc nas też mogą suplementy diety.

Po trzecie, codzienne rytuały.

Należy poświęcić niecałą godzinę dziennie by zwalczyć cellulit. W trakcie codziennej kąpieli warto masować skórę naprzemiennym prysznicem ciepłym i zimnym przez pięć minut.

Antycellulitowym peelingiem do ciała trzeba masować skórę z pomocą szorstkiej gąbki albo rękawicy do masaży. Bardzo ważne by pamiętać aby masaż mający za zadanie pobudzić krążenie i pozbyć się cellulitu był wykonywany w stronę serca. Przy peelingu trzeba mieć na uwadze, że właściwości antycellulitowe znajdziemy w takich produktach jak np. kawa, zielona herbata, I- karnityna.

Po wysuszeniu skóry, wmasowujemy kolistymi ruchami albo balsam albo olejek antycellulitowy (najlepiej sprawdzą się te, które posiadają formułę modelującą lub wyszczuplającą). Olejki: makadamia, cynamonowy, grejpfrutowy charakteryzują się działaniem antycellulitowym. Pomoże też stosowanie dwa razy w ciągu tygodnia zabiegi z wykorzystaniem zimnych bandaży.

To co jest ważne to przede wszystkim regularność. Po 30 dniach zdrowych rytuałów, powinno się zauważyć brak cellulitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here