Jak wykonać codzienny makijaż?

Wykonanie naturalnie wyglądającego makijażu wymaga przestrzegania kilku podstawowych zasad. Wbrew pozorom nie są one wcale trudne do opanowania. Wystarczy jedynie poświęcić odrobinę czasu na poznanie prostych zasad oraz trików, a następnie ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…

Jak przygotować skórę?

Chyba nie ma gorszego błędu, jak nałożenie podkładu i korektora na suchą skórę. Dlatego na samym początku warto zadbać o prawidłowe nawilżenie jej kremem, dobranym do określonego typu skóry.

Podkłady max factor zastosowane na taką właśnie dobrze nawilżoną skórę twarzy, sprawiają, że jest ona niezwykle świeża i promienna. Naturalny wygląd pomaga osiągnąć także bardzo szeroka gama odcieni, które wręcz wtapiają się w skórę nie tworząc przy tym przysłowiowego efektu maski. Podkłady max factor najlepiej nakładać odpowiednim pędzlem, gąbeczką kosmetyczną lub po prostu palcami.

Korektor – najlepszy przyjaciel kobiety

Krótki lub przerywany sen albo po prostu taka uroda. Praktycznie każda kobieta doświadcza codziennie bądź od czasu do czasu problemu sińców pod oczami. Ich widok w lustrze potrafi wytrącić z równowagi nawet najbardziej opanowaną kobietę.

Niedoskonałości twarzy przy nawet najpiękniejszym makijażu nie będą się dobrze prezentować i będą psuć cały efekt. Panie z tego rodzaju problemami skórnymi powinny sięgnąć po bardziej kryjące korektory.

Dlatego korektor (lekki lub mocno kryjący) obok podkładu max factor, powinien stanowić ważny element wyposażenia kobiecej kosmetyczki.

Pora na kolorówkę

Po wykonaniu tak zwanej bazy pod makijaż pozostaje ją jeszcze przyprószyć matującym lub rozświetlającym pudrem. Dla kobiet, które mają problem z doborem właściwego odcienia, idealnym rozwiązaniem będzie puder transparentny.

Kolejnym krokiem będzie użycie cieni do powiek. Ostatnie trendy przemawiają za delikatnym makijażem oka. Dlatego też w tym przypadku odpowiednie będą te w odcieniach beżów i brązów.

Panie, które mają większe doświadczenie mogą podkreślić oko kredką. Jest to kosmetyk, z którym łatwo przesadzić i wyrządzić nim więcej złego niż dobrego.

Obowiązkowym krokiem w wykonaniu dobrego makijażu jest podkreślenie rzęs tuszem. i tutaj też zaleca się głównie czarne. Większe szaleństwa z kolorami lepiej zostawić na wieczorne wyjścia.

Już od kilku lat duży nacisk kładzie się na stylizację brwi. Cień, kredka lub żel do brwi pomogą stworzyć ramę twarzy i nadać jej charakteru.

Ostatnim krokiem powinno być podkreślenie kości policzkowych, które ładnie wykonturuje twarz i nada efektu lekko muśniętej słońcem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here