Zatrzymać młodość

Żyjemy coraz dłużej, perspektywa dalszego wydłużania życia staje się coraz bardziej realna. Nie o samą długość życia tu jednak chodzi, ale i o to, aby być jak najdłużej młodym, sprawnym i zdrowym.

Nasze nadzieje w tym zakresie związane są z komórkami macierzystymi. Jest o nich coraz głośniej. Jednak informacje, które do nas docierają, związane są głównie z leczeniem różnych chorób, dzięki zastosowaniu właśnie komórek macierzystych. Są one pierwotnymi i niedojrzałymi komórkami organizmu. Ważne jest tu to, że nie są wyspecjalizowane, dzięki czemu mogą się różnicować i dzielić regenerując organizm. Zgodnie z nazwą stanowią początkowy i konieczny etap rozwoju wszystkich komórek w organizmie. Stąd znakomicie nadają się do terapii regeneracyjnych i leczniczych.

Zastosowanie komórek macierzystych

Najczęściej wykorzystywaną metodą leczenia komórkami macierzystymi, przy tym szeroko stosowaną, jest transplantacja komórek macierzystych krwi. W ten właśnie sposób leczy się choroby krwi, układu odpornościowego, odbudowuje się układ krwionośny oraz stosuje przy leczeniu niektórych typów raka. W tej chwili dzięki komórkom macierzystym leczonych jest już tysiące pacjentów.

Komórki macierzyste są też szeroko stosowane przy rozległych oparzeniach i ubytkach skórnych. Jednak w tym przypadku potrafią to robić tylko nieliczne ośrodki kliniczne. Pacjentami najczęściej są osoby, którym oparzenia zagrażają życiu. Terapia komórkowa stosowana jest też w leczeniu uszkodzonych rogówek, a więc w okulistyce. Ponadto rozwijają się prace nad wykorzystywaniem komórek macierzystych przy leczeniu chorób dziedzicznych. Zaawansowane są prace przy leczeniu autyzmu i mózgowego porażenia dziecięcego. Lista chorób, przy których komórki macierzyste mają zastosowanie, jest coraz dłuższa.

Terapia komórkowa jest szeroko stosowana w kardiologii, a w dermatologii już nie tylko przy wzmiankowanych oparzeniach. W gastrologii i endokrynologii. Coraz szerzej komórki macierzyste stosowane są w ortopedii np. w regeneracji uszkodzonych stawów i więzadeł.

No dobrze, ale co z zatrzymaniem młodości? Otóż jest już zabieg odmładzania komórkami macierzystymi i coraz bardziej jest on dostępny.

Odmłodzenie i lifting komórkami macierzystymi jest jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod nie tylko zatrzymujących procesy starzenia, ale i odwracających je. Komórki macierzyste spłycają i wygładzają zmarszczki, podnoszą opadające policzki, czy powieki. Co więcej, zanikają przebarwienia skórne.

Oczywiście medycyna estetyczna jest bogactwem zabiegów odmładzających i regenerujących. Dzięki nim można zatrzymać, czy niwelować skutki starzenia się skóry i upływającego czasu.
Liczba oferowanych zabiegów, a także ich różnorodność jest tak duża, że można się w tym wszystkim pogubić. Jednak terapii komórkami macierzystymi żaden inny zabieg nie zastąpi.

Jak wygląda sam zabieg?

Komórki macierzyste podaje się iniekcyjnie w wybrany obszar. Może to być twarz, dekolt, szyja, bądź inne części ciała. Powoduje to intensywną regenerację, odmłodzenie, zwiększa się napięcie i ujędrnienie skóry. Zmarszczki spłycają się i wypełniają, komórki macierzyste bowiem wraz z tłuszczem można użyć także jako wypełniacz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here