Jak zamówić kuriera online?

Przesyłki kurierskie stały się nieodłącznym elementem naszej działalności biznesowej, ale także życia prywatnego. Dostawy materiałów do firmy, zakup odzieży, prezentów, a nawet żywności – kurierem dostarczamy sobie wszystko i wszędzie. Warto jednak wiedzieć, jak właściwie i bezproblemowo zamówić taką usługę – w dzisiejszych czasach możemy wysłać paczkę bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak nadać paczkę kurierem i jakich formalności wymaga nadanie przesyłki przez internet. To naprawdę proste, a oszczędność czasu, jaką generuje nadawanie paczek online, jest bezcenna, o czym sam z pewnością się przekonasz.

Wybierz kuriera

Nadanie przesyłki kurierskiej należy zacząć od wyboru odpowiedniego kuriera, któremu powierzymy naszą paczkę. Warto sugerować się nie tylko ceną usług, ale również opiniami na temat konkretnych dostawców, czasem oczekiwania na realizację, godzinami doręczeń i wieloma innymi informacjami, które pozwolą wybrać najdogodniejszą formę realizacji usługi.

Wejdź na stronę i podaj informacje o przesyłce

Wybrałeś już kuriera? Ok – teraz przejdź na jego stronę www i wybierz opcję “nadaj przesyłkę” lub (podobnie brzmiącą). Musisz teraz określić informacje o przesyłce: rodzaj, wagę, wielkość, priorytet nadania i inne.

Wypełnij formularz nadania paczki

Kolejnym krokiem będzie wypełnienie formularza wysyłkowego, w którym umieścisz dane nadawcy (Twoje) oraz adresata (odbiorcy paczki). To niezbędne, by prawidłowo zidentyfikować obie strony transakcji. Po wpisaniu wszystkich danych Twoim oczom powinna ukazać się wycena usługi, i dane do przelewu za przesyłkę (chyba, że chcesz nadać paczkę kurierem za pobraniem – wtedy płatność zostanie przekierowana na odbiorcę).

Sprawdź poprawność danych

Wszystkie podane informacje warto zweryfikować nawet 2 lub 3 razy – pamiętaj, że osób o podobnym imieniu i nazwisku co adresat, może być w danym rejonie więcej, a często nawet jedna błędnie wpisana cyfra w adresie może spowodować, że paczka nie dotrze do adresata.

Zapłać przelewem online

Jeśli wybrałeś opcję płatności online, zaloguj się na swoje konto bankowe i dokonaj przelewu w kwocie wskazanej w formularzu zamówienia. Twoja wpłata zostanie natychmiast zaksięgowana na koncie kuriera, czego potwierdzeniem będzie przyjęcie zlecenia do realizacji i wygenerowanie listu przewozowego.

Wydrukuj list przewozowy, spakuj paczkę i oczekuj na kuriera!

List przewozowy zostanie wysłany na twojego maila lub pojawi się na stronie kuriera do pobrania. Wydrukuj go, a następnie dołącz do paczki, zgodnie z zaleceniami firmy kurierskiej. Ostatnim krokiem jest oczekiwanie na kuriera, który odwiedzi Cię, by odebrać przesyłkę. Jak zamówić kuriera – czytaj więcej.

Jak widać, zamówienie kuriera i nadanie przesyłki kurierskiej w dzisiejszych czasach nie jest ani pracochłonne ani trudne. Co więcej, taka forma dostarczania paczek znacznie skraca czas oczekiwania na przesyłki, co nie jest bez znaczenia np. w trakcie wykonywania zakupów online czy realizacji dostaw handlowych pomiędzy firmami i podmiotami z wielu branż. Oczywiście, nie jesteś skazany na nadawanie paczek wyłącznie przez internet – w każdej chwili możesz udać się do siedziby firmy kurierskiej w twoim mieście lub do punktu dystrybucji przesyłek, po to, aby szybko i wygodnie nadać paczkę kurierem bez dodatkowych formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here