Jakie dodatki stworzą klimat w twoim mieszkaniu?

Urządzanie własnego mieszkania to moment na który długo czeka większość świeżo upieczonych lokatorów. Wyobrażenia i oczekiwania często zderzają się wtedy z rzeczywistością, która niejednokrotnie okazuje się rozczarowująca. Jak nie dać się zniechęcić i osiągnąć efekt, który cię zachwyci – to wcale nie takie trudne.

Pomysłowo, ale konsekwentnie

Nadmiar bywa dekoncentrujący – to największa przeszkoda z jaką przyjdzie ci się zmierzyć. Sklepy z dodatkami do wnętrz obfitują w przepiękne produkty, wśród których ciężko przejść obojętnie. Zachwycając się kolejnymi ramkami, kieliszkami i poduszkami łatwo przesadzić i urządzić mieszkanie tak, że samo będzie przypominać market z różnościami. Mimo ogromnego wyboru sztuką jest zaplanować, jaki efekt mamy zamiar osiągnąć i się go trzymać. Tak naprawdę nastrój stworzy niewielka ilość elementów a ich nadmiar spowoduje jedynie, że pomieszczenie będzie wyglądać sztucznie i bardzo teatralnie. Jeśli zdecydujesz się na poszewki z puszystego materiału, zrezygnuj z podobnego koca czy dywanu. Pamiętaj też, że twój salon nie musi być kalką z katalogu- ma odzwierciedlać charakter domowników.

Klasyka i minimalizm

Nie jest to może rewolucyjne stwierdzenie, ale zazwyczaj mniej znaczy więcej. Mieszkania urządzone ekstrawagancko po pewnym czasie zaczynają wyglądać po prostu dziwacznie, a zapewne nie o to ci chodzi. Warto zainspirować się elementami wystroju, które obecne są w domach od wielu pokoleń i świetnie się sprawdzają. Jednym z takich detali są niewątpliwie rośliny, które tworzą rodzinny, kameralny nastrój. Jeśli chcesz pójść w stronę nowoczesności, ciekawym rozwiązaniem są wazony szklane z przyrodą w środku. Ten tzw. las w szkle to minimalistyczne cudo będące obecnie bardzo na topie.

Ekologia w detalach

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo nasilił się w dekoracjach trend bycia eko. W bardzo złym stylu są dodatki wykonane z tworzyw sztucznych, np. plastiku, dlatego warto zainwestować w drobiazgi wykonane z naturalnych materiałów, a także tych pochodzących z odzysku. Pięknie wyglądają kartonowe ramki na zdjęcia, zrobione ze starych kopert, wazony szklane, które były kiedyś butelkami, czy drewniane meble, wykonane ze starych desek. Takie pomysły można kupić gotowe, choć ze względu na modę mogą kosztować nas krocie, ale jeśli tylko nie mamy dwóch lewych rąk można pokusić się o stworzenie ich samemu. Jest to opcja na pewno o wiele bardziej budżetowa, gdyż wykorzystać możemy wszystko co znajdziemy w starej stodole, czy na pchlim targu. Kula, w której kiedyś mieszkała złota rybka, trochę mchu z lasu i kilka małych kamyczków pozwolą nam stworzyć własny las w szkle, choć w sklepach dostępne są bardziej efektowne, egzotyczne wersje tej ozdoby.

Najczęściej wybieranymi stylami w dekoracji wnętrz jest wciąż skandynawski, charakteryzujący się minimalizmem graniczącym z surowością, choć coraz częściej gusta kupujących kierują się w stronę cieplejszych, rodzinnych dodatków w estetyce angielskiej. Niezależnie od tego, jaką formę wybierzesz bardzo ważne jest, aby kierować się wyczuciem i zadbać o to, aby wnętrze przypadło do gustu przede wszystkim domownikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here