Grzejnik kanałowy - dyskretny i subtelny

Wśród najważniejszych elementów instalacji grzewczej, decydujących o jej sprawności i funkcjonalności, jest odpowiedni dobór grzejników. Na rynku jest wiele dostępnych rozwiązań, które posiadają różne parametry, odpowiadające za komfort ciepła w naszym domu, co znacznie utrudnia wybór odpowiedniego modelu. Przyjrzyjmy się, zatem różnym typom grzejników, biorąc pod uwagę ich budowę, funkcjonalność, a także względy estetyczne.

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe zbudowane są ze stalowych płyt (jednej, dwóch lub trzech) zgrzanych ze sobą, pomiędzy którymi przepływa podgrzana woda. Posiadają wytrzymałe boczne osłony oraz górną – typu grill. Bez problemu można je dobrać pod względem materiału wykonania, ilości płyt czy wymiarów. Dają się zamontować na specjalnym stojaku albo powiesić na ścianie. Są odporne na działanie szkodliwych czynników, a do tego posiadają wysoką wydajność cieplną. Ponieważ osłony wykonane są w stylu ozdobnym, sprawdzą się w różnych aranżacjach w salonie, sypialni, kuchni, a nawet pokojach dziecięcych.

Grzejniki członowe

Grzejniki członowe, które kojarzone są przede wszystkim ze starymi typami żeliwnych kaloryferów, charakteryzują się dużą pojemnością wodną oraz cieplną. Co prawda wolno się nagrzewają, ale też dużo wolniej oddają ciepło. Żeliwne grzejniki członowe są trwałe i odporne na korozję.
Nowoczesne modele mogą występować również w wersji aluminiowej – pojedyncze odlewane elementy są członami, a w każdym z nich znajdują się kanały powietrzne. Mogą przybierać różne kształty i kolory, stanowiąc tym samym ciekawy element aranżacyjny wnętrza.

Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne łączą w sobie funkcję grzewczą z funkcją dekoracyjną. Mogą przybierać różne formy, kształty, rozmiary, kolory, a to tego mogą być wytwarzane z różnego rodzaju materiałów, w tym nawet ze szkła. Dzięki niezwykłemu designowi doskonale sprawdzają się jako grzejniki pokojowe czy łazienkowe.

Grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe montowane są w kanale podłogowym, dzięki czemu uchodzą za dyskretne i subtelne rozwiązanie. Jedynym widocznym elementem jest efektowna kratka, która może być wykonana z aluminium, stali nierdzewnej albo drewna, zależnie od stylu wykończenia pomieszczenia.
Działanie grzejników kanałowych opiera się na konwekcyjnym rozprowadzeniu ciepła. Na rynku dostępne są modele wykorzystujące konwekcję naturalną bądź z cyrkulacją wspomaganą wentylatorem.

Zalety grzejników kanałowych

Jest to z pewnością funkcjonalne, a przy tym efektowne rozwiązanie. Istotną rolę przy zastosowaniu tego typu grzejników odgrywają względy estetyczny oraz swoboda w aranżacji pomieszczenia, wynikająca z braku grzejników ściennych.
Poleca się je zwłaszcza do wnętrz z dużymi przeszkleniami. Bardzo dobrze ogrzewają dom, chroniąc jednocześnie przed napływem zimnego powietrza z tarasów, balkonów i werand. Sprawdzają się jako samodzielne ogrzewania lub jak uzupełnienie ogrzewania podłogowego.
Grzejniki kanałowe stasowane są nie tylko w prywatnych domach, ale również w pomieszczeniach użyteczności publicznej – w hotelach, restauracjach, biurach, salonach samochodowych itp. a więc idealnie sprawdzają się tam, gdzie wymagane jest utrzymanie optymalnej temperatury przy jednoczesnym zachowaniu względów estetycznych.

Poszukiwania odpowiednich grzejników do swojego mieszkania czy też domu warto zacząć od przejrzenia oferty w Internecie. Jeśli chcemy zawęzić wyniki wyszukiwania biorąc pod uwagę lokalizację, wystarczy wpisać frazę typu „grzejniki Łódź”. Bogatą ofertę różnego rodzaju grzejników wysokiej jakości i najlepszych marek można dostać na stronie artykulygrzewcze.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here