Kody rabatowe – jak z nich korzystać, żeby oszczędzać?

Chociaż prawdziwymi mistrzami w korzystaniu z kuponów rabatowych są Amerykanie, gdzie pojawił się ten pomysł, u nas też coraz bardziej się je docenia. Czasem bez zastanowienia korzystamy z kuponu na coś, co w ogóle nie jest nam potrzebne, wtedy robimy sobie wyrzuty związane z wydawaniem pieniędzy. Jednak często możemy dzięki nim sporo zaoszczędzić na czymś, co i tak byśmy kupili.

Korzystanie z kodów rabatowych jest opłacalne, ale nie zawsze. Trzeba uważać, bo czasem jest to taki sam chwyt marketingowy, jak przy promocjach w sklepie – cena promocyjna nie zawsze jest niższa. Jednocześnie nie musimy patrzeć na kody rabatowe jak na oszustwo, czy coś, co będzie dla nas szkodliwe. Będą one bardzo opłacalne, jeśli zachowamy rozsądek. Jak korzystać z tego rozwiązania, by faktycznie dawało oszczędności?

Mądre oszczędzanie

Jeśli chcemy oszczędzać poprzez wykorzystanie kodów, trzeba zacząć od sprecyzowania, jakiego typu produkty nas interesują. Następnie przechodzimy do przeglądania serwisów, które skupiają kody rabatowe do wielu różnych miejsc. Aby z nich skorzystać, nie trzeba nic płacić ani się rejestrować. Po kliknięciu na odpowiedni przycisk, kod się wyświetli lub zostaniemy przekierowani na stronę danego sklepu. Zanim się ostatecznie zdecydujemy, dobrze przejrzeć ofertę danej firmy przed wprowadzeniem kodu. W ten sposób zyskujemy pewność, że faktycznie jest to zniżka. Można też porównać ceny w innych sklepach.

Jeśli chcemy z kodów rabatowych korzystać rozsądnie, nie możemy robić zakupów pod wpływem impulsu. Widząc napis „promocja”, od razu myślimy o zakupie i okazji. Lepiej na chłodno wszystko przemyśleć i skorzystać z kodów rabatowych tylko na te artykuły, które rzeczywiście są potrzebne. Przeglądanie stron z kuponami jest szczególnie wskazane przed świętami i innymi datami, kiedy musimy kupić więcej. Oszczędności będą bardziej odczuwalne. Wskazane jest to również przy szukaniu artykułów sezonowych, gdy sezon zbliża się ku końcowi. Podobnie jak w sklepach stacjonarnych, tak i w sklepach internetowych jest bardzo wiele ciekawych okazji.

Przykłady kodów rabatowych

W zależności od tego, jak została przygotowana oferta zniżkowa, kody rabatowe mogą dotyczyć czegoś innego. W części przypadków można liczyć na darmową dostawę, gdzie indziej dostaniemy jakieś dodatki. Najczęściej oznacza to zniżkę na określony produkt. Jeśli sklepy internetowe mają bardzo rozbudowaną ofertę, kupony mogą dotyczyć pewnej kategorii produktów. Przykładowo kody rabatowe Mall mogą być związane z artykułami do domu, ubraniami, sprzętem AGD i RTV i wieloma innymi. Często sklepy z tak szerokim wyborem jednocześnie udostępniają kilka kodów rabatowych, dlatego warto ich szukać w różnych serwisach. Poza tym w jednym miejscu można zrobić zakupy prezentowe dla każdego, niezależnie od zainteresowań i wieku. Ponieważ kupony rabatowe mają pozwolić na oszczędności, warto spojrzeć na nie też z innej perspektywy. Kupując w jednym sklepie większą liczbę artykułów, można więcej zyskać i płacić za dostawę tylko raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here