Nie wiesz, czego posłuchać? Spróbuj alternatywy

Choć większość z nas ma dość spójny gust muzyczny, z czasem przychodzi taki moment, kiedy nudzi i nuży nas wszystko, co znamy. Taka sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym i zdarza się każdemu, a z drugiej strony stanowi idealny moment na poszukiwanie nowych, ciekawie brzmiących utworów. Rzeczy, na które do tej pory nie zwracaliśmy uwagi, a które również są warte naszego zainteresowania. Jak odnaleźć się w tym ogromnym muzycznym świecie?

Szukaj poza głównym nurtem

Muzyka alternatywna jest trudna do zdefiniowania, ponieważ może przybierać różne formy i brzmienie. Generalnie jest to jednak wszystko to, co leży poza głównym nurtem i aktualnie obowiązującymi trendami, a przez to także bardzo się od popularnych nagrań odróżnia. Muzykę określaną mianem alternatywnej możemy znaleźć wszędzie – w sklepie na półce, na YouTube czy w muzycznych stacjach telewizyjnych. Co więcej, hasło „alternatywny” jest bardzo szerokie, ponieważ zawiera w sobie ogromne ilości nagrań w niezliczenie różnych stylach, od rocka począwszy, a na muzyce elektronicznej skończywszy. Dlatego jeżeli jesteś już znudzony swoją dotychczasową kolekcją płyt, warto poszukać ciekawych artystów w tym obszarze.

Czasem warto poznać muzykę innych kultur

Jeżeli nie bardzo pasują nam style w rodzaju indie rocka czy muzyki elektronicznej, zawsze możemy skłonić się w stronę muzyki z innego końca świata. O ile polskie tradycyjne brzmienia mogą się wydać trochę dziwne do słuchania na co dzień, o tyle wiele kultur może pochwalić się naprawdę pociągającymi piosenkami. Dobrym przykładem może tu być muzyka słowiańska, koreańska czy hinduska. Czasem takie „wędrowanie” po różnych kulturach może także zaowocować zainteresowaniami w dziedzinie filmu czy książek, co dodatkowo poszerzy naszą wiedzę i ogólnie rozumiane pojęcie o świecie. Dlatego jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z takimi stylami w muzyce, warto przekonać się, czy wpadają one w twoje ucho.

Choć muzyka jest nieodzownym elementem naszego życia, czasem przychodzi taki moment, gdy po prostu nudzimy się naszą obecną playlistą. W poszukiwaniu nowych brzmień warto sięgnąć nie tylko w stronę szeroko pojętej muzyki alternatywnej, ale także „odwiedzić” inne zakątki świata, jak Azję, Afrykę czy wschodnią Europę. Jeżeli nie mamy pewności, czy dany gatunek nam się spodoba, zawsze przed zakupem płyty możemy posiłkować się materiałami umieszczanymi przez twórców w internecie – a gdy już wybierzemy swoje nowe brzmienie, ozdobi ono naszą kolekcję na półce i w słuchawkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here