Mężczyzna vs siwienie

Chociaż ostatnio niezwykle modne, siwe włosy potrafią być źródłem poważnych kompleksów. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo farb do włosów dla kobiet, jednak mężczyźni zdecydowanie rzadziej sięgają po ten specyfik. Dlatego powstały odsiwiacze. Czym jest odsiwiacz i jak się go stosuje?

Oprócz łysienia, siwe włosy to jedna z najczęstszych przyczyn braku pewności siebie i kompleksów u mężczyzn. Siwienie jest naturalnym procesem, prędzej czy później dosięgnie każdego człowieka, jednak pojawienie się pierwszych jasnych pasm z pewnością nie jest przyjemnym zaskoczeniem. Zwłaszcza, jeśli dostrzeżemy je już w młodym wieku.

Zamiast więc sięgać po inwazyjne farby do włosów, lepiej wypróbujmy odsiwiacze. Przywrócą włosom dawny kolor bez niszczenia ich. Przyjrzyjmy się im bliżej, jak działają i który z nich jest najlepszy.

Dlaczego mamy siwe włosy?

Siwe włosy pojawiają się tylko u starszych osób. Ten mit już dawno został obalony. Jest to proces niezależny od wieku. Wpływ na siwienie mają przede wszystkim nasze geny. Z czynników zewnętrznych, wpływających na kolor i stan włosów możemy wyróżnić stres, choroby czy nieodpowiednią dietę.

Nad badaniem procesów siwienia pracuje wielu naukowców. W teorii jest to bardzo prosty proces. Gdy spada aktywność komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny, czyli melanocytów, włosy zaczynają tracić swój pierwotny kolor. Niestety, badaczom jeszcze nie udało się wynaleźć sposobu, jak regenerować i pobudzać te komórki do pracy.

Naukowcy jednak są zgodni, że u osób palących papierosy bądź będących na niezdrowej diecie, siwe włosy pojawiają się szybciej niż u innych. Podobny w skutkach jest niedobór witamin z grupy B oraz duża ilość stresu. Osoby zestresowane i nerwowe mają większą skłonność do przedwczesnego siwienia, niż spokojniejsi rówieśnicy.

Siwe włosy mogą wskazywać również na inne problemy zdrowotne. Takich objawów nie należy lekceważyć, mogą oznaczać poważne choroby wewnętrzne. Siwienie to poboczny objaw nadczynności tarczycy, problemów z nerkami, zwyrodnień w odcinku szyjnym kręgosłupa, zaburzeń krążenia, cukrzycy, czy nawet anemii.

Odsiwiacz do włosów – czym jest i jak działa?

Z siwymi włosami walczą nie tylko naukowcy i lekarze, ale również koncerny kosmetyczne.
Rosnące zapotrzebowanie na kosmetyki koloryzujące do włosów spowodowało pojawienie się na rynku kilku specyfików, które mają pomóc nam sobie poradzić z siwieniem. Najczęściej są to stosowane przez kobiety farby do włosów. Mężczyźni uznają je jednak za mało męskie, więc mało który z nich decyduje się na taki krok. W takich przypadkach panom polecamy zastosowanie odsiwiacza do włosów.

Odsiwiacz pobudza włosy do produkcji pigmentów w trzonie włosa. Trzon jest martwą częścią włosa, wystającą ponad powierzchnię skóry. W składzie produktu znajduje się prekursor melaminy, który wnikając we wnętrze włosów reaguje z tlenem w powietrzu utleniając się, co powoduje powstanie nowych pigmentów, identycznych z tymi naturalnymi we włosie. Niestety, specyfiki odsiwiające nie działają na kruczoczarne włosy. Efekt przywracania koloru jest widoczny tylko na włosach o barwie od średniego blondu do ciemnego brązu.

Odsiwiacz jest niestety środkiem o opóźnionym działaniu, więc wymaga nieco cierpliwości w stosowaniu. Środek stopniowo przywraca naturalny kolor włosów. Jeśli chcesz natychmiastowych efektów – musisz użyć farby do włosów. Farby niestety tylko maskują problem siwych włosów, zamiast go eliminować.

Mężczyzna vs siwienie

Korzystanie z odsiwiacza wymaga też nieco cierpliwości, bo środek ten stopniowo przywraca włosom naturalny kolor. Jeśli oczekujesz natychmiastowego efektu – użyj farby do włosów. Te jednak nie eliminują problemu, lecz jedynie go maskują.

Odsiwiacze nie powinny być stosowane na włosy uprzednio malowane farbą lub innymi środkami koloryzującymi. Płyn odsiwiający, piankę lub krem nanieś aplikatorem na suche włosy i pozostaw na określony czas, zgodnie z instrukcją. Niektóre preparaty wymagają spłukania i dokładnego umycia włosów szamponem. Zabieg powtarza się dwukrotnie, aż włosy odzyskają swój naturalny kolor. Potem odsiwiacz należy stosować co 3 do 5 tygodni, aplikując tylko na odrosty.

Odsiwiacz to nie magiczny środek, który przywróci Twoim włosom dawny kolor w 5 minut.
Jeśli jednak siwe pasma są dla Ciebie źródłem niezadowolenia czy kompleksów, czy zwyczajnie Ci się nie podobają, warto zdecydować się na użycie specyfiku.

Oprócz odsiwiacza dostępne są również szampony dla siwowłosych mężczyzn, farby do włosów, preparaty z kwasami omega-3 i omega-6. Są to preparaty stymulujące włosy do odnowy i chroniące je przed przedwczesną utratą pigmentu z trzonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here