Na co zwrócić uwagę, decydując się na drzwi na wymiar?

Aranżujesz nowe mieszkanie? Dokonujesz gruntownego remontu w domu albo po prostu marzysz o delikatnej metamorfozie wnętrza? Zdecydowałeś się na zmianę drzwi? W takim przypadku możesz podjąć dwa kroki. Z jednej strony możesz iść do sklepu meblowego i wybrać drzwi, jakich wiele w polskich domach. Z drugiej strony masz możliwość postawienia na indywidualizm i zakupić meble, które zostaną wykonane specjalnie dla Ciebie, wedle konkretnych wymiarów, które wcześniej podczas. Sprawdź więc na co w szczególności należy zwrócić uwagę, decydując się na drzwi na wymiar!

Aranżujesz nowe mieszkanie? Dokonujesz gruntownego remontu w domu albo po prostu marzysz o delikatnej metamorfozie wnętrza? Zdecydowałeś się na zmianę drzwi? W takim przypadku możesz podjąć dwa kroki. Z jednej strony możesz iść do sklepu meblowego i wybrać drzwi, jakich wiele w polskich domach. Z drugiej strony masz możliwość postawienia na indywidualizm i zakupić meble, które zostaną wykonane specjalnie dla Ciebie, wedle konkretnych wymiarów, które wcześniej podczas. Sprawdź więc na co w szczególności należy zwrócić uwagę, decydując się na drzwi na wymiar!

Zwróć uwagę na cenę takich drzwi!

Bardzo często dokonując różnych zakupów stajemy przed dylematem. Z jednej strony możemy wybrać niskiej jakości drzwi, sprzedawane po niskich cenach. Z drugiej strony mamy możliwość zakupić drzwi cechujące się wysoką jakością, jednak ich koszty również wtedy wzrastają. Jednocześnie ma się w głowie zasadę, zgodnie z którą to co tanie, jest zawsze krótkotrwałe i słabej jakości. Najlepiej jest więc wybrać takie drzwi, których jakość będzie szła w parze z adekwatną ceną. Tylko wtedy będzie można korzystać z nich przez naprawdę długi czas. Trzeba jednak mieć na uwadze także fakt, że w firmie przygotowującej drzwi na zamówienie kładziony jest duży nacisk na indywidualny i bezpośredni kontakt z klientem. Taka relacja nakłada na wytwórcę swego rodzaju odpowiedzialność za jakość wykonania usługi. Jeśli będzie ona niezadowalająca, może on zniszczyć swoją renomę i zagrozić swojej pozycji w danej branży.

Korzystaj z pomocy specjalistów!

Decydując się na zakup drzwi wykonywanych wedle zindywidualizowanego projektu musisz postawić na fachowców z prawdziwego zdarzenia. Dobrze jest więc z wyprzedzeniem rozejrzeć się po lokalnym rynku i skorzystać z oferty firmy, która cieszy się jak najlepszą renomą. Warto zapoznać się również z opiniami i ocenami, jaki wystawiają im klienci, którzy wcześniej korzystali już z ich usług. Dzięki temu zyskasz pewność, że drzwi zostaną wykonane profesjonalnie, prawidłowo, z dbałością nawet o najdrobniejszy szczegół. Zwróć także uwagę na zakres usług, jakie oferuje firma wytwarzająca drzwi. W skład takich prac powinien bowiem wchodzić nie tylko sam projekt i wyprodukowanie drzwi, ale także ich fachowy montaż.

Zindywidualizuj projekt we własnym zakresie!

Podstawą przy zamawianiu drzwi na wymiar jest projekt, jaki można ustalić wspólnie z ich wytwórcą. Dzięki temu możliwe jest połączenie obecnych trendów, z własnymi pomysłami i poradami fachowca. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zdecydować się na drzwi o nietypowym kształcie, oryginalnym wyglądzie, czy rzadko spotykany materiał. Można nawet pokusić się o fantazyjne zdobienia, czy przeszklenia.

Jakie powinny być idealne drzwi na wymiar?

Drzwi wykonywane na wymiar powinny wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami charakterystycznymi. Przede wszystkim muszą być one w pełni funkcjonalne. Korzystanie z nich powinno być równoznaczne z komfortem i wygodą. Ponadto, takie drzwi muszą mieć oczekiwane wymiary i parametry techniczne. Mało tego, ich kolor oraz wzór nie mogą być całkowicie oderwanym od rzeczywistości wytworem sfery marzeń i fantazji. Ważne jest także to, aby pasowały do wnętrza, w którym się znajdą.

Drzwi na wymiar – dlaczego warto je mieć?

Wybór drzwi na wymiar niesie za sobą wiele korzyści. Nie bez znaczenia są także słabe strony takiego rozwiązania. Wśród najbardziej istotnych wad wymienić można chociażby zwiększone koszty takiej inwestycji. Takie drzwi produkowane są wedle indywidualnego projektu, dlatego też nie dziwi fakt, że koszty ich wytworzenia są dużo większe. Inną dosyć znaczącą słabą stroną jest to, że na wykonanie takich właśnie drzwi należy przeznaczyć nieco więcej czasu. Natomiast do zwykłego sklepu po prostu wchodzisz i kupujesz, czekasz tylko na dostawę. Trzeba jednak skupić się przede wszystkim na zaletach drzwi na wymiar. Oto one:

  • ich wygląd możesz dopasować do wyglądu pozostałej części mieszkania
  • idealnie wpasują się one w przestrzeń, w której masz je zainstalować
  • wysoka jakość i precyzja wykonania
  • możliwość osobistego ustalenia każdego szczegółu związanego z projektem
  • to ukłon ku indywidualizmie, bowiem dzięki temu nikt inny nie będzie miał takich drzwi jak ty
  • we własnym zakresie możesz wybrać materiał, z jakiego wytworzone zostaną drzwi
  • to możliwość otrzymania drzwi dokładnie takich, o jakich się marzy
  • dopasowanie produktu pod względem atrakcyjności wizualnej, jak również sfery użytkowej

Podsumowanie

A więc, jeśli stoisz przed wyzwaniem związanym z wyborem drzwi zastanów się, czy bardziej opłacalne nie byłoby właśnie postawienie na drzwi na wymiar. Jak zostało powyżej zaprezentowane – takie rozwiązanie ma naprawdę wiele istotnych korzyści. Jednocześnie trzeba pamiętać o jednej, głównej wadzie. A są nią koszty związane z zakupem drzwi przygotowywanych na indywidualne zamówienie. Jednak biorąc pod uwagę ostateczny rozrachunek oraz istotność wszystkich mocnych i słabych stron, wyniki są jasne i niepodważalne – zakup drzwi na wymiar to naprawdę dobra inwestycja. Zdecyduj się na nią, a na pewno nie pożałujesz!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drzwi na wymiar warszawskiej firmy DelForm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here