nożyczki
fot.: pexels.com

Nożyczki to jeden z najważniejszych przedmiotów każdego stylisty fryzur. Czasem może zdarzyć się jednak, że niespodziewanie będą potrzebne i w domowych warunkach. Warto wtedy mieć pod ręką profesjonalne nożyczki fryzjerskie, którymi będzie można wykonać podstawowe czynności, takie jak np. podcinanie końcówek włosów. Na co jednak zwrócić uwagę przed zakupem?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wybor-najlepszych-nozyczek-fryzjerskich/

Nożyczki dla leworęcznych i praworęcznych

Mało kto o tym wie, ale istnieją specjalne nożyczki dla osób posługujących się prawą, jak i lewą ręką. To także ma wpływ na wykonywane działania fryzjerskie. Pozwala to na precyzję i uniknięcie niepożądanych efektów. Wbrew pozorom, nawet najłatwiejsze czynności mogą zostać źle wykonane przy nieposiadaniu odpowiedniego sprzętu.

Oprócz przystosowania do danej osoby, warto zwrócić uwagę na rozmiar nożyczek. Rozróżnia się mniejsze nożyczki 5,0 i większe 6,5. Pierwsze z nich są bardziej dopasowane do kobiet, a także wykonywania bardziej precyzyjnych cięć. Te większe natomiast, są odpowiednie dla mężczyzn i zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o ścinaniu długich włosów.

Rodzaje nożyczek

Warto pamiętać, że to od nożyczek w dużej mierze zależy, jaki efekt końcowy dana fryzura uzyska. Jeżeli ma się ochotę poeksperymentować to można zakupić te, które są przeznaczone konkretnie m.in. do cieniowania włosów.

Istnieją nożyczki klasyczne – przydatne przy strzyżeniu, cieniowaniu lub ząbkowaniu włosów; degażówki – przeznaczone przede wszystkim do korekty niedoskonałości lub zmniejszenia objętości włosów; nożyczki do ślizgu – wygięta część tnąca pozwala na równomierne cięcie włosów, będą też idealne dla osób, które chciałyby poćwiczyć różnorodne techniki cięcia (nawet te najbardziej zaawansowane).

Przed zakupem należy także zwrócić uwagę na kwestie techniczne nożyczek. Bardzo istotny jest materiał, z którego zostały one wykonane, waga oraz kształt. Niektórzy przywiązują również wagę do powłoki antyalergicznej, która została stworzona z myślą o osobach, cierpiących na różnego rodzaju alergie.

Przeczytaj też: http://cinnabon.pl/plusy-i-minusy-prostowania-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here