Na weselu każdy może wyglądać pięknie

Kobietom posiadającym o kilka kilogramów za dużo często zdaje się, że nie na każdą okazję są one w stanie znaleźć odpowiednią kreację, która podkreśli ich urodę i sprawi, że będą wyglądać ładnie, elegancko i schludnie. Często albo rezygnują one z udziału w różnych imprezach, albo decydują się na sukienki, które mają jedynie na celu zakrycie ich ciała. Jest to oczywiście błędne podejście. Bardzo często za pomocą odpowiednio dobranej sukienki można optycznie odjąć sobie kilogramów, a także sprawić, iż sylwetka będzie miała idealne wprost proporcje.

Niejednokrotnie sklepy internetowe lub stacjonarne oferują swoim klientkom specjalny dział – sukienki na wesele dla puszystych, sukienki na wesele dla pań o pełniejszych kształtach, kreacje plus size. Jednakże niestety często zdarza się, iż jedyne, w czym sukienki te różnią się od całej reszty asortymentu, jest… Rozmiar. Jest to bardzo błędne podejście, które właśnie często powoduje, iż paniom o nieco pełniejszych kształtach wydaje się, że w eleganckiej kreacji nie mogą one wyglądać dobrze.

„Sukienki na wesele dla puszystych”, jak zwykły reklamować ten asortyment niektóre sklepy, powinny być specjalnie zaprojektowane i przygotowane. Znaczenie ma wszystko – fason, kolor, materiał, z którego sukienkę wykonano, pokrywający ją deseń. Każdy z tych elementów jest bardzo ważny. Sukienka dla kobiety o nieco pełniejszej sylwetce powinna być wykonana z odpowiedniego materiału (najlepiej nie śliskiego, połyskującego; jednakże błysk taki jak brokat, cekiny jest już bardzo pożądany). Ponadto zaskakujące efekty może przynieść odpowiednio dobrany, graficzny, czarno-biały wzór. Może on naprawdę znacząco wyszczuplić optycznie sylwetkę. Szczególnie dobrze sprawdzają się zwłaszcza pionowe pasy lub podłużne, pionowe wzory po bokach sukienki (które bardzo ładnie modelują optycznie talię). Znaczenie ma również kolor. Nieco tęższe kobiety chętnie decydują się na czerń, która – jak zwykło się przyjmować – wyszczupla. Jednakże nie w każdym przypadku czerń dobrze się sprawdza.

Kobiety, które – jak uważają – posiadają o kilka kilogramów za dużo, zazwyczaj najchętniej decydują się na obszerne, luźne, czarne sukienki. Jak uważają, czerń wyszczupla, zaś obszerny fason pozwoli ukryć wszystkie niedoskonałości sylwetki. Niestety jednak, w kreacjach tego typu bardzo często prezentują się po prostu smutno i nieciekawie. Czarne, luźne sukienki nie podkreślają ich urody, a jedynie zakrywają to, czego nie chcą one pokazywać.

Dobra, odpowiednia dla tęgiej kobiety sukienka powinna właśnie nie zakrywać, a podkreślać jej piękno. Pomaga w tym dobór odpowiedniego koloru (wcale nie należy się bać mocnych, zdecydowanych barw!), materiału, deseniu. Najlepiej jest udać się do sklepu z profesjonalną obsługą, która pomoże w doborze kreacji. Spojrzenie osoby z zewnątrz, zwłaszcza specjalisty, jest zazwyczaj bardzo pomocne. Ponadto pracownik wyspecjalizowany w eleganckich kreacjach będzie z całą pewnością zorientowany w aktualnie panujących trendach, co również jest bardzo ważne!

zespolnapiecia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here