Górska odzież marki Adidas – hit czy kit?

O ile produkty sygnowane marką Adidas cieszą się ogromną popularnością, o tyle uznanie to opada, kiedy przychodzi wziąć pod lupę odzież górską. Czy aby na pewno jest to słuszne podejście? Czy ten światowy potentat w środowisku wspinaczy naprawdę musi być skreślony na straty?

Marka, którą warto docenić ponad poziomem morza

Jeśliby przeanalizować historie znanych himalaistów i wspinaczy, szybko znalazłoby się wiele dowodów na obecność tego niemieckiego producenta wysoko w górach. Jako przykład mogą stanowić buty, jakie Reinhold Messner w 1978 roku miał na sobie podczas everestowej wędrówki. Jednak tych dowodów jest znacznie więcej. To chyba w najlepszym stopniu pokazuje, że obuwie i odzież marki Adidas to propozycje kultowe, odnajdujące się zarówno w środowisku górskim, jak i streetowym.

Adidas Terrex – dla pasjonatów turystyki

Producent w swoim szerokim asortymencie uwzględnił również kolekcję odzieży i obuwia dla miłośników wędrówek i górskich sportowców. Mowa oczywiście o serii Terrex, która obejmuje odzież techniczną dla wspinaczy, jak również kurtki dla turystów odwiedzających góry sporadycznie. Outdoor niejedno ma imię, o czym zresztą przekonuje Adidas, tworząc wszechstronną ofertę ubrań sprawdzających się w każdych warunkach. Co więcej, ich funkcjonalność idzie w parze z atrakcyjnym wyglądem, ponieważ śmiały, wyrazisty i bardziej sportowy design uzupełniono o innowacyjne technologie stosowane w produkcji odzieży wysokogórskiej. Ciekawą propozycją są kurtki Terrex, które nie tylko należycie ochronią przed niepogodą, ale również wykazują się ogromną pakownością. A do tego, nie zajmują zbyt dużo miejsca w górskim plecaku. Kolekcja obejmuje zarówno okrycia membranowe z lekkim goretexem, oddychające softshell, hybrydowe ocieplone nowatorskim materiałem czy turystyczne, sprawdzające się zarówno na górskim szlaku, jak i w miejskiej niepogodzie.

Nie tylko kurtki

W ofercie Adidas znajdziemy znacznie więcej propozycji na górską wędrówkę niż tylko okrycia wierzchnie. Kolekcję bowiem uzupełniają koszulki i spodenki, idealnie sprawdzające się podczas wspinaczkowych uciech. Wykonane z trwałych i odpornych materiałów, które dodatkowo wykazują się delikatnością i przewiewnością. Uzupełnieniem są polary i męskie bluzy Adidas, polecane w roli pośredniej warstwy górskiego outfitu, ale nie tylko. Z racji swojej uniwersalności i wysokiej jakości wykonania, mogą posłużyć jako funkcjonalne dodatki do uprawiania swoich ulubionych aktywności – przez cały rok!

Artykuł powstał we współpracy z https://outletmax.pl/firm-pol-1363029438-Adidas.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here