Każda mama wie, że siniaki są nieuniknione u dzieci. Czasem zwyczajnie nie da się ich upilnować, zwłaszcza jak biegają po dworze, ganiają się, wdrapują na drzewa lub wykonują jeszcze inne akrobacje. Dlatego bardzo często nasze pociechy mają masę siniaków na rękach i nogach. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby na siniaki stosowane jeszcze przez nasze babki i matki. Należą do nich na przykład zimne okłady z woreczków z lodem lub schłodzonej mokrej bawełnianej szmatki, a także przykładanie wacika nasączonego octem jabłkowym.
Szczególnie w okresie wiosennym i letnim promieniowanie słoneczne jest bardzo wysokie. Czy promieniowanie UV jest szkodliwe? I w jaki sposób się przed nim chronić? Niestety zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB jest bardzo niebezpieczne dla naszej skóry i może stać się główną przyczyną powstania nowotworów, więc powinniśmy używać wysokich filtrów i chronić głowę słomkowym kapeluszem lub czapką z daszkiem.
Menopauza to bardzo trudny okres w życiu każdej kobiety. Złe samopoczucie, nerwowość, skoki gorąca – to wszystko sprawia, że czujemy się napuchnięte i nieatrakcyjne, a także wciąż zmęczone. Czy istnieje sprawdzona dieta na menopauzę, dzięki której kobiety w tym czasie odzyskają chęć do życia i siły witalne? Oczywiście, że tak. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad- nie spożywać obfitych posiłków późnym wieczorem, wypijać dużo wody, zamiast mięsa spożywać więcej produktów sojowych, a także włączyć do diety owoce morza i ryby- szczególnie tuńczyka bogatego w selen.

ohho.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here