Odsysanie tłuszczu - liposukcja

Odsysanie tłuszczu, inaczej zwane liposukcją, jest zabiegiem kształtującym sylwetkę, polegającym na usunięciu tkanki tłuszczowej. Za pomocą tego zabiegu można usunąć tkankę tłuszczową z brzucha, biodra, ramion, pośladków, ud, kolan, podbródka.

Aktualnie najczęściej stosowanych jest kilka metod odsysania tłuszczu, a mianowicie są to:

  • Liposukcja techniką tumescencyjną – przy tej technice stosowane jest znieczulenie miejscowe, pacjentowi podawane są dożylnie leki uspakajające, w ten sposób zapobiega się dużej utracie krwi. Technika ta zapewnia większy komfort pacjenta również w okresie rekonwalescencji, pacjent odczuwa mniejszy ból, posiada mniejszy obrzęk i mniej siniaków.
  • Liposukcja techniką super mokrą – ta technika jest bardzo podobna do poprzedniej, ponieważ opiera się na podaniu tej samej substancji znieczulającej, jednak jej ilość jest o połowę mniejsza niż przy metodzie tumescencyjnej.
  • WAL – jest to technika z wykorzystaniem silnego strumienia wody, polega na wstrzyknięciu jałowego roztworu soli fizjologicznej, lignokainy i adrenaliny. Strumień wody natomiast zapobiega efektowi „rozrywania” tkanek, uszkodzeniom, opuchliźnie i krwiakom.
  • Liposukcja techniką ultradźwiękową – ta technika rozbija błony komórkowe komórek tłuszczowych, przez co odsysanie tłuszczu jest zdecydowanie łatwiejsze, metodę stosuję się przede wszystkim w przypadku gdy pacjent ma powtórnie odsysany tłuszcz z tego samego miejsca.
  • Liposukcja techniką laserową – w tej metodzie używa się chłodnego lasera, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Tę technikę stosuje się w połączeniu z techniką tumescent.
  • Vibro – w tej technice używa się sprężonego powietrza, oraz wibrującej kaniuli. Wibracje rozbijają tkankę tłuszczową zmieniając ją w łatwą do odessania emulsję.

Liposukcja nie jest używana jako leczenie otyłości, jednak pomaga usunąć tę tkankę tłuszczową, która nie poddaje się diecie, ani aktywności fizycznej.  Zabieg jest bezpieczny, przed operacją chirurg przeprowadza szczegółowy wywiad, aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko ewentualnych powikłań.

Przeciwwskazaniem do wykonania operacji odsysania tłuszczu jest: cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca, niewydolność nerek/wątroby, stany zapalne, nadwrażliwość na leki wykorzystywane podczas zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here