Oleje w pielęgnacji włosów niskoporowatych

Oleje są dobrą metodą na dobre zadbanie i odnowę fryzury z dobrymi skutkami przy regularnym ich stosowaniu. By osiągnąć pożądany efekt, ważne jest by dobrze dobrać produkt do włosów jakie posiadamy.

Charakterystyka włosów niskoporowatych

Łuski owych włosów dokładnie przylegają do siebie, są wytrzymałe na uszkodzenia zarówno mechaniczne jak i termiczne. Łatwo jest je obciążyć, przez co sprawiają wrażenie nieświeżych i nie mają odpowiedniej objętości. Z kolei dynamiczne dbanie o moje, może skutkować, iż zastosowane substancje przez to, że nie będą mogły wniknąć głęboko do włosa, osadzą się na jego powierzchni, przez to również fryzura nie będzie dobrze się prezentować.

Oleje do włosów niskoporowatych

Istotne jest dobranie olejów według charakterystyki włosów niskoporowatych, dlatego idealne są te oleje, które wnikają głęboko do włosa mimo dokładnie przylegających łusek.

Sprawdzą się tutaj oleje nasycone i jednonienasycone, które klasyfikujemy do olejów półwnikających. Mogą one odnowić, odżywić włosy bez ich nadmiernego obciążenia.

Olej kokosowy- posiada kwasy tłuszczowe, głównie kwas laury nowy. W normalnej temperaturze ma konsystencję stałą, toteż przed jego nałożeniem, należy go ogrzać by stał się płynny.

Masło shea- ma stałą konsystencję. Posiada kwasy nasycone i jednonienasycone. Wygładza włosy bez ich nadmiernego obciążania.,

Oleje w pielęgnacji włosów niskoporowatych

Olej babassu- posiada kwasy tłuszczowe nasycone z małą ilością kwasów jednonienasyconych. Idealny w razie konieczności dobrego nawilżenia. Może wytworzyć na włosach subtelną warstwę, która da im ochronę bez ich obciążenia.

Olej palmowy-ma kwasy nasycone i jednonasycone. Dobrym wyjściem jest olej nierafinowany bez żadnych dodatków i konserwantów mogących obciążyć włosy.
Olej rycynowy-pomaga odnowić i poprawić fryzurę. Ze względu na to, że jest ciężki, trzeba pamiętać by nakładać go w sposób oszczędny, a potem starannie go zmyć.

Pomimo tego że włosy niskoporowate wydają się wyglądać na zdrowe, kobiety mające taki typ włosów zmagają się z chęcią zapewniania odpowiedniej ich objętości i uniesienia ich u nasady. Trzeba mieć na uwadze, że tylko dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji można je utrzymać w dobrej formie, a odpowiednie dopasowane oleje sprawią, że włosy będą o wiele lepiej się prezentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here