Postaw na naturalną pielęgnację włosów

Coraz więcej osób jest osób świadomie dbających o środowisko, ale cenią sobie też dobre jakościowo kosmetyki i chcą czerpać z natury to, co ma najlepszego. Już nasze babcie i mamy stosowały naturalne płukanki z pokrzywy i szampon z chmielem.

Naturalny szampon do włosów

Taki szampon będzie delikatniejszy od tych z SLS z drogeryjnej półki. Jego skład został oparty na łagodniejszych substancjach, dlatego może trochę gorzej się pienić. Może to tworzyć wrażenie nieumytych, przeciążonych włosów po kilku pierwszych stosowaniach.

Może to być skutkiem 2 czynników. Po pierwsze, jest to środek delikatniejszy i może całkowicie nie zmywać naturalnej warstwy lipidowej z włosów. Po drugie, na włosach mytych wcześniej szamponami drogeryjnymi mogą osadzać się resztki kosmetyków zawierających ciężkie silikony, które są trudne do usunięcia. Dlatego mimo używania delikatnych naturalnych szamponów, warto mieć w zapasie jeden mocniej oczyszczający aby użyć go co ok 4 mycia.

Po przeciążonych włosów. Może on mieć podwójne podłoże. Po pierwsze, używamy środków delikatniejszych, które nie zmywają całkowicie tego, co znajduje się na włosach, czyli naturalnej i potrzebnej warstwy lipidowej.

 

Postaw na naturalną pielęgnację włosów

Po drugie, na twoich włosach, które były przyzwyczajone do drogeryjnych kosmetyków opartych na ciężkich silikonach, utworzyła się warstwa trudna do zmycia delikatniejszym szamponem. Dlatego mimo wszystko raz na jakiś czas (np. co 3–4 mycie) dobrze jest użyć szamponu o silniejszych właściwościach czyszczących.

Szampony naturalne bardzo często w swoim składzie mają wyciągi i ekstrakty roślinne.

Mogą one jednak które mogą powodować przesuszanie się włosów. Dlatego warto myć włosy tylko przy skórze głowy, a resztę włosów umyć spływającą pianą. Po płukaniu należy nałożyć natłuszczającą maskę lub odżywkę, aby wzmocnić włosy. Pamiętaj też, aby szampon dobierać zgodnie z potrzebami skóry głowy, a odżywkę lub maskę odpowiednio do potrzeb całej długości włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here