Wstajesz rano, idziesz do sklepu po świeże pieczywo i do kiosku po codzienną prasę. Wracasz i przy porannej kawie oraz śniadaniu przeglądasz kolejne strony gazet, chcąc być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. To Twój codzienny rytuał, prawda? Poranek większości Polaków wygląda właśnie w ten sposób. Niektórzy jednak, żyjąc szybko i intensywnie, rezygnują ze śniadania, a na kawę pozwalają sobie w pośpiechu w drodze do pracy. Trudno jest im jednak zrezygnować z gazet, które obfitują w wiadomości z kraju i ze świata, a także ciekawe artykuły. Dlatego więc pojawiła się e-prasa.

Gazety papierowe na dobre jeszcze nie zniknęły z naszego życia, jednak wszystko wskazuje na to, że przyszłość należeć będzie do e-prasy. Gazety w komputerach, smartfonach i tabletach – tak wygląda współczesny świat, który przede wszystkim wybierają ludzie młodzi. W Internecie kumulują się już wszystkie media, to wirtualna rzeczywistość dostępna dla każdego.

E-prasa na fali

Możesz oszczędzić sobie poranną wizytę w kiosku, a pieczywo kupić dzień wcześniej, tym samym śpisz dłużej i nie rezygnujesz ze swojego porannego rytuału. Nowoczesna technologia wspiera ludzi nowoczesnych, poświęcających się pracy i wciąż gdzieś się śpieszących. E-prasa pozwala na czytanie gazet i czasopism wygodniej. Nie musisz mieć w dłoni świeżego egzemplarza gazety codziennej czy swojego ulubionego miesięcznika. Trudno jest go czytać w drodze do pracy, siedząc w autobusie i na pewno można łatwiej oddać się lekturze podczas przerwy lunchowej. E-prasa jest dostępna w smartfonie, na tablecie i w laptopie, czyli urządzeniach, które masz zawsze pod ręką.

Nie można też zapominać o tym, że coraz większą wagę przywiązujemy do ochrony środowiska, a gazety w formie papierowej powstają z drzew, których każdego roku tylko w Polsce wycina się aż 1 mld. E-prasa to rozwiązanie pozwalające Ci żyć ze swoimi przekonaniami, nie przyczyniasz się do utraty cennych dla nas i środowiska drzew.

E-prasa jest dla Ciebie dostępna zawsze i wszędzie. Możesz w dowolnym momencie kupić kolejne wydanie, nawet nie wychodząc wieczorem z domu bądź też w ciągu dnia ze swojego biura. Ponadto masz możliwość prenumeraty, jaką proponuje np. sklep internetowy Prenumerata.ruch.com.pl .

E-prasa ma jeszcze jedną dużą zaletę – nie niszczy się. Ile razy zdarzyło Ci się gazetę zalać kawą czy też porwać jedną ze stron podczas upychania jej w swojej torbie? Gazety w formie elektronicznej są zapisane na Twoim urządzeniu i możesz być pewien, że nie zniszczysz ich, czytając nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

E-prasa dla każdego?

Wciąż więcej egzemplarzy sprzedaje się w formie papierowej, ale proporcje sukcesywnie zmieniają się z każdym kolejnym rokiem na korzyść e-prasy. Młodzi ludzie stawiają na wygodę, są zaznajomieni z nowoczesną technologią i niczym sok z cytryny wyciskają wszystkie możliwości urządzeń mobilnych. A co na to ludzie starsi, tradycjonaliści, którym prasa w formie papierowej jest znacznie bliższa? Oni wciąż chętnie odwiedzają kioski i kupują w nich prasę. Niektórzy jednak podążają za duchem czasu, kupują nowoczesne smartfony, ucząc się ich obsługi nieco wolniej niż ludzie młodzi, ale na pewno z doskonałymi efektami. Dla nich e-prasa to niewątpliwa wygoda, możliwość zakupu ulubionych gazet i czasopism, nie wychodząc z domu, szczególnie jeżeli mają problem z poruszaniem się.

E-prasa czy prasa w formie papierowej – oto jest pytanie, które będziemy zadawać sobie jeszcze przez kilka najbliższych lat do momentu, aż elektroniczne gazety całkowicie zastąpią tradycyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here