Wielkimi krokami zbliżają się święta. I choć zostało do nich nieco czasu, warto już dziś zastanowić się nad prezentami, jakie położymy w tym roku pod choinką. Na sklepowych półkach możemy znaleźć mnóstwo propozycji, po które wystarczy sięgnąć i zapakować w ozdobny papier. Jednak jeżeli pragniemy podarować bliskim coś od serca, dobrze będzie postawić na prezenty… nie do końca materialne. Oto kilka pomysłów.

Ręcznie robione

Jeśli nasza rodzina uwielbia produkty „home made”, podarowanie im własnoręcznie stworzonego prezentu będzie strzałem w dziesiątkę. W tym przypadku mamy ogrom możliwości: od drobiazgów zdobionych metodą decoupage lub kolorową szklaną mozaiką, poprzez zrobione na drutach ciepłe skarpety, aż po domowe ciasteczka zapakowane w blaszane pudełka. Warto zaangażować do pracy także dzieci. Babcia albo ciocia na pewno ucieszą się z pięknego rysunku czy dekoracyjnej bombki na choinkę.

Kupon na przyjemności

Jaki prezent na długo pozostaje w naszej pamięci? Taki, który wiązał się ze wspólnym spędzeniem czasu z bliską osobą. Aby w ciekawy sposób podarować rodzinie czas, wystarczy sztywna kartka papieru oraz długopis. Wypisujemy atrakcje, jakimi chcielibyśmy obdarować adresata prezentu. Może to być wyjście do kina, na spacer, wspólna kolacja, śniadanie do łóżka, pomoc w domowych obowiązkach lub wiele innych. Realizacja odbywa się w terminie ustalonym przez obdarowanego. W internecie znajdziemy mnóstwo gotowych wzorów kuponów, na które naniesiemy własne pomysły na prezent.

Personalizowana wycieczka

Tutaj potrzebna nam będzie znajomość zainteresowań danej osoby. Wbrew pozorom wcale nie jest tak trudno znaleźć lub wymyślić ciekawy motyw przewodni wyprawy – chociażby po własnym mieście. Tata na pewno ucieszy się z wyjazdu szlakiem muzeów motoryzacyjnych, a dziadek z odkrywania historycznych korzeni rodzinnej miejscowości (może nawet sam dorzuci jakąś ciekawą opowieść?). Mama z kolei chętnie wybierze się na wycieczkę inspirowaną ulubioną powieścią czy filmem, a babcia ucieszy się z wyprawy śladami miejsc kultu chrześcijańskiego.

Sprawdź również: pomysł na prezent dla męża

Coś na poprawę humoru

Każdy z nas od czasu do czasu zmaga się ze złym nastrojem, który często nasila się właśnie w miesiącach jesienno – zimowych. Pomocny okaże się prezent pod choinkę: pudełko ze specjalnymi drobiazgami na poprawę humoru. Może to być wesoły kubek, aromatyczna herbata, ulubione czekoladki, dobra książka. I koniecznie lista zalet obdarowanej osoby – by uśmiech od razu zagościł na jej twarzy.

W święta czas płynie wolniej. Zatrzymujemy się, spędzamy więcej czasu z rodziną, po prostu ciesząc się sobą nawzajem. Dlaczego by więc nie zamienić gorączkowego biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów na szykowanie podarków w domowym zaciszu? Nie od dziś bowiem wiadomo, że najbardziej cieszą nie najdroższe prezenty, ale te od serca.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczka online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here