Proste sposoby na zakrycie niedoskonałości cery

0
1706

Mało która kobieta może poszczycić się nieskazitelnie piękną cerą, bez żadnych blizn, zaskórników, wyprysków czy przebarwień. Na szczęście wymyślono podkłady, które te niedoskonałości przykrywają i tuszują. Dobrej jakości kosmetyki (jak np. nowość L’Oreal podkład Infallible) mają dodatkowo właściwości pielęgnujące skórę.

Półki w sklepach kosmetycznych i drogeriach uginają się od przeróżnych specyfików do pielęgnacji i makijażu. Wśród nich są setki podkładów. Jeśli je dobrze dobierzemy, możemy ukryć niedoskonałości naszej cery i wyeksponować to, co w niej najpiękniejsze. Warto sięgać także po produkty, które dodatkowo nawilżą cerę i ją zmatowią (np. L’Oreal podkład Infallible), bowiem świecąca się skóra nie prezentuje się zbyt okazale.

Czy wiesz jak dobrać podkład?

Wiele osób tak naprawdę nie wie, jaki podkład do twarzy kupić, by móc robić idealny make-up każdego dnia. Zakupy często przypominają loterię, aniżeli fachowe dobranie kosmetyków. Warto więc mieć świadomość tego, który produkt do nas pasuje, a który z pewnością nie. Należy się skupić przede wszystkim na odcieniu. Różnica między twarzą, na którą aplikujemy podkład, a szyją powinna być praktycznie niewidoczna. Jeśli twarz jest ciemna, a szyja jasna – lub odwrotnie, uzyskujemy sztuczny i nieco komiczny efekt.

Najpierw określamy odcień swojej cery. Jeśli jest chłodny, to po przyłożeniu do niej białej kartki skóra wydaje się lekko różowa lub niebieska. Z kolei w przypadku ciepłej tonacji – złota lub żółta.

Sięgamy po trzy różne odcienie – większość dobrych marek ma wiele różnych kolorów jednego produktu, tak jak nowość L’Oreal podkład Infallible. Nakładamy je na brodę i lekko rozcieramy. Patrzymy, który idealnie pokrywa się z naszym kolorytem i gotowe!

Czego oczekujesz od kosmetyku?

Jedne podkłady są bardziej kryjące, inne mniej. Dlatego szukając idealnego produktu warto czytać opisy, by upewnić się, że wybieramy produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Osoby z problematyczną cerą zazwyczaj zmuszone są do sięgania po ciężkie, zatykające pory, ale dobrze maskujące kosmetyki. Na szczęście pojawiają się produkty, które kryją, ale nie obciążają mocno naszej skóry. Tu niewątpliwie powinien nas zainteresować nowy produkt L’Oreal podkład Infallible. Do tego kosmetyk ma właściwości matujące, co jest niezwykle cenne w przypadku tłustej cery, gdzie make-up już po kilku godzinach dosłownie się świeci i nie prezentuje najlepiej.

Kupując podkład warto też mieć na uwadze, by miał on właściwości nawilżające, wówczas dodatkowo poprawi stan oraz kondycję naszej skóry. Jeśli nie znajdziemy takiego produktu, to warto dodawać do ulubionego i dobrze dobranego podkładu odrobinę kremu nawilżającego. Wówczas dłużej utrzyma się na naszej skórze, kryjąc jej niedoskonałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here