przysiady bułgarskie

Przysiady wykonuje każdy kto chce wzmocnić mięśnie nóg i ukształtować pośladki. Jest to jedno z podstawowych ćwiczeń i każdy koniecznie powinien je włączyć do swojego programu treningowego. Najbardziej popularne są klasyczne przysiady, jednak obecnie istnieje wiele innych odmian tego ćwiczenia. Przysiad bułgarski występuje również pod nazwą przysiadu pitchera. W przysiadach bułgarskich angażuje się przede wszystkim mięsień czworogłowy uda i mięsień pośladkowy wielki. Dodatkowo pracuje również mięsień płaszczkowaty. Który pełni funkcję stabilizujące. Ćwiczenia oczywiście można wykonywać bez obciążenia lub z obciążeniem zewnętrznym. Jednak tak naprawdę ciężar nie odgrywa w wykonywaniu przysiadów bułgarskich ważnej roli, dlatego nie jest konieczne.

Jak poprawnie wykonać przysiad bułgarski?

Pozycja wyjściowa w przysiadach bułgarskich podobna jest do wykroku. Jedną nogę należy oprzeć z tyłu na podwyższeniu, a drugą wysuwamy do przodu. Tułów musimy utrzymać wyprostowany i ustawiony prostopadle do podłoża. Wzrok kierujemy przed siebie. Ciężar ciała opieramy na nodze wykrocznej. Następnie bardzo wolno wykonujemy zejście w dół, a następnie z większą dynamiką powracamy do góry. Schodząc w dół, nabieramy powietrza w płuca i wypuszczamy, dopiero gdy wstajemy. W wykonywaniu przysiadu bułgarskiego bardzo dużą rolę odgrywa płynność, a także przyjęcie prawidłowej postawy. Dodatkowo im głębszy robimy wykrok, tym bardziej będą pracować mięśnie pośladkowe.

Przysiady pitchera czyli przysiady bułgarskie

Przysiady bułgarskie – czy warto je wykonywać?

Przysiady bułgarskie to bardzo dobre uzupełnienie treningu dlatego warto jest się na nie zdecydować. Dodatkowo na pewno pomogą nam wzmocnić i wykształtować pośladki. Polecane są osobom, które biegają i skaczą, ponieważ działają wzmacniająco na mięśnie, a ponad to pozwalają rozciągnąć zginacz biodra. Przysiady pitchera są wskazane dla osób, które nie mogą wykonywać klasycznego przysiadu. Ponieważ na przykład mają urazy stawu kolanowego czy dyskopatii w odcinku lędźwiowym.  Przysiady bułgarskie zalicza się do ćwiczeń unilateralnych, czyli takich, które wymagają ruchu jednostronnego. Ruchy jednostronne natomiast stanowią większe wyzwanie. Warto jest także zwrócić uwagę na zalety, które dają nam przysiady bułgarskie. Wykonując ćwiczenia unilateralne, z większą siłą angażujemy do pracy mięśnie pleców oraz brzucha. Ćwiczenia należy wykonywać naprzemiennie na obie strony naszego ciała.

Podsumowując, przysiady bułgarskie dają bardzo duże rezultaty. Nie są łatwe w wykonaniu, jednak warto je włączyć do naszego planu treningowego. Pamiętać jednak należy, że to właśnie dzięki przysiadom bułgarskim możemy uzyskać pożądane efekty i cieszyć się wymodelowanym ciałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here