Rodzaje rolet zewnętrznych

Już czasami nie możecie wytrzymać, ponieważ promienie słoneczne bez żadnego problemu dostają się do środka Waszego domu albo mieszkania? Jest na to sposób. Coraz więcej osób w takiej sytuacji kupuje bowiem rolety zewnętrzne. Zwłaszcza, że elementy tego typu mają również inne zalety. Jakie rodzaje tych akcesoriów wyróżniamy? Poznajcie najpopularniejsze z nich.

Rolety naokienne

Aktualnie dużo osób decyduje się między innymi na rolety naokienne. W literaturze są one określane także jako nakładane albo nadstawne. Czym charakteryzują się takie akcesoria? Rolety naokienne są wyposażone w skrzynki z PVC – z pokrywą rewizyjną umieszczoną albo od tyłu, albo od dołu. Na czym polega tutaj montaż? Rolety naokienne są montowane we wnęce razem z oknem. W związku z tym akcesoria tego typu są stosowane nie tylko w nowym budownictwie, ale także uwzględniając starsze nieruchomości. Pod tym względem rolety z tej kategorii są naprawdę bardzo uniwersalne.

Rolety podtynkowe

Bardzo dużo osób kupuje także rolety podtynkowe. Te akcesoria posiadają obudowę wykonaną z aluminium. Pokrywa rewizyjna jest umieszczona od dołu skrzynki rolety. Elementy tego typu muszą być wybrane już na etapie projektowania własnego domu albo mieszkania. Kasety są instalowane przed oknem we właściwie przygotowanej wnęce w nadprożu. Osoby, które zdecydowały się na takie akcesoria chwalą między innymi poprawiony bilans energetyczny konkretnego pomieszczenia. Na uwagę zwracają także walory estetyczne. To świetny sposób na to, aby bez większego problemu poprawić wygląd konkretnej nieruchomości.

Zobacz również: Markizy w domu – na co się zdecydować?

Rolety natynkowe

Często wybierane są także rolety natynkowe. Dlaczego? Co przyczynia się do takiej sytuacji? Elementy elewacyjne charakteryzują się obudową aluminiową z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od przodu kasety – warto to sobie zapamiętać. W jaki sposób instalowana jest skrzynka? Może być zamocowana albo na murze, albo we wnęce okiennej. Pierwszy sposób nie oznacza ingerencji w światło okna. Jeśli zdecydujecie się na montaż we wnęce okiennej, to wtedy taka sytuacja będzie już miała miejsce. Na rolety natynkowe można zdecydować się biorąc pod uwagę nowe oraz starsze budownictwo. Produkty tego typu charakteryzują się walorami estetycznymi, wytrzymałością, a także funkcjonalnością.

Rolety nadprożowe

W ofercie można znaleźć również rolety nadprożowe. Obudowa jest umieszczona od dołu skrzynki rolety. Jeśli chodzi o skrzynkę, to montuje się ją w miejscu nadproża okna. Rolety nadprożowe wyróżniają się między innymi bardzo dobrą izolacją termiczną.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – producentem rolet i żaluzji (www.systemysurma.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here