Kto nie marzył o byciu kosmicznym awanturnikiem w stylu Hana Solo, albo dzielną księżniczką na średniowiecznym zamku? Owszem, marzenia tego typu można realizować w świecie wirtualnym- odpalić grę na komputerze i wcielić się w wybranego bohatera. Ale w takiej sytuacji ogranicza nas scenariusz opracowany przez producenta. Jeśli fabuła zakłada, że masz utłuc smoka- to musisz utłuc smoka. A co gdy wolisz smoka okraść, albo po prostu rzucić wojaczkę i udać się w inny rejon świata wykreowanego na potrzeby gry? Albo zamiast wspomagać rebeliantów w walce ze złym galaktycznym imperium- wolisz polecieć na dalekie rubieże i handlować z kosmitami? Cóż, w takiej sytuacji potrzebujesz gry RPG. O co tutaj chodzi i jak z tego korzystać? RPG, czyli po polsku gry fabularne, gry wyobraźni, albo dosłownie „gry w odgrywanie ról”. Polega na zorganizowaniu spotkania kilku osób, które razem wyobrażają sobie historie – można to porównać do wspólnego pisania powieści. Zwykle jedna z osób przyjmuje na siebie role tak zwanego Mistrza Gry i jest odpowiedzialna za wykreowanie świata, scenariusza i wszelkich „aktorów drugoplanowych”. Z kolei reszta graczy przygotowuje swoich bohaterów- swoiste alter-ego będące głównymi bohaterami kreowanej historii. Gracze kierują swoimi postaciami, podczas gdy Mistrz Gry odpowiedzialny jest za opisywanie reakcji, jakie gracze swymi działaniami wywołują.
Jedyne, co potrzeba, to grupy graczy i jakiegoś podręcznika- a te można zakupić w większości dobrych księgarni, a nawet pobrać za darmo w Internecie. Oczywiście- styl jaki wybierzecie- czy to będzie science-fiction, czy fantasy, czy nawet realia historyczne- tu wybór jest niemal nieograniczony!
RPG to nie tylko fantastyczny sposób na pobudzenie wyobraźni i kreatywności- to przede wszystkim świetna, nieskrępowana zabawa.

kobitki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here