Idealny kierunek wakacyjnej wyprawy dla całej rodziny? Od wielu lat za taki uchodzi Chorwacja, której piękne wybrzeża i miasta pełne zabytków przyciągają spragnionych słońca i dobrej zabawy turystów. Regionem, na terenie którego wypoczywają oni najchętniej, stała się Dalmacja. Kraina rozciągająca się nad Adriatykiem może oczarować swym pięknem, różnorodnością oraz idealnymi warunkami do wypoczynku nad morzem. W gronie miejscowości, w których można spędzić wspaniałe wczasy z całą rodziną, znajduje się również Primosten. Położenie między tak znanymi miastami, jak Szybenik oraz Trogir, zapewnia jej znaczną popularność. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w tej miejscowości wypoczynkowej można znaleźć noclegi w komfortowych hotelach i pensjonatach oraz korzystać z wypoczynku na pięknych plażach.
Piękna starówka jest kolejnym walorem tego miejsca. W założonym w XVI wieku mieście można ujrzeć kilka ciekawych budowli, które z pewnością zasługują na uwagę. Zabytkiem najważniejszym jest tu kościół św. Jerzego. Primosten może się również pochwalić XVI-wiecznym kościołem Matki Boskiej Łaskawej oraz kościołem św. Rocha z XVII wieku.
Miasteczko ma niepowtarzalny urok. Otoczone winnicami i gajami oliwnymi, zachwyca sielską atmosferą i spokojem. Dla tych turystów, którym marzy się Dalmacja i wypoczynek na jej plażach, wczasy w tym miejscu mogą się okazać bardzo dobrą propozycją na spędzenie rodzinnych wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here