Znudzeni modnymi kurortami szukamy nowych miejsc na wakacyjne podróże. Jedną z wielu możliwości spędzenia wakacji w ciekawy sposób może okazać się wycieczka do Kanady. Ten ciekawy kraj dopiero niedawno stał się przedmiotem zainteresowania polskich turystów. Jak podróżować po Kanadzie? Co warto zwiedzić w tym kraju?
Kanada to rozległe państwo, pełne dzikich terenów, jak i wielkich miast. Poznawanie najciekawszych zakątków tego kraju ułatwiają wyznaczane z myślą o turystach szlaki. Jednym z tych ciekawszych jest Szlak Cabota, który prowadzi przez malownicze tereny Nowej Szkocji. Wycieczki promowe lub małymi samolotami są kolejną atrakcją, która pozwala nie tylko przeżyć fantastyczną przygodę, ale i w krótkim czasie ujrzeć najciekawsze miejsca Kanady. Jedną z największych atrakcji może być przejazd przez Góry Skaliste. Trasę taką można pokonać m. in. pociągiem, z którego okien można bez problemu podziwiać piękne, górskie panoramy.
Warto też pozwiedzać największe miasta Kanady oraz skorzystać z ich atrakcji. Jedną z ciekawszych „rozrywek” dla turystów jest podróż metrem w Montrealu. Wiele atrakcji i nowoczesnych budowli można ujrzeć również w Toronto – jednym z najważniejszych miast tego wielkiego państwa.
Kanada to jednak przede wszystkim piękna przyroda. Parki narodowe są jedną z największych atrakcji turystycznych tego kraju. Jest ich w sumie ponad 180, a każdy z nich jest miejscem wyjątkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here