Sofy rozkładane z pojemnikiem na pościel nie ograniczają się do jednej funkcji – z ich zalet można korzystać zarówno podczas odpoczynku, jak i w nocy, traktując je jako zamiennik sypialnianego łóżka. Nie wiecie jaki na jaki model się zdecydować? Podpowiadamy!

Sofy z funkcją spania i pojemnikiem na pościel

Sofy rozkładane z pojemnikiem na pościel to dobrze znane i lubiane meble wypoczynkowe, które świetnie radzą sobie we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. W salonie, gabinecie czy pokoju dziecięcym – niezależnie od okoliczności w jakich zostaną zaaranżowane, mogą pełnić wiele funkcji jednocześnie. Wygodna alternatywa dla klasycznego łóżka? A może dodatkowe miejsce do spania na wypadek niespodziewanej wizyty gości? Kanapy z funkcją spania świetnie sprawdzą się w każdej z tych sytuacji. A na tym przecież lista ich zalet się nie kończy…

Klasyczne sofy z funkcją spania i pojemnikiem na pościel dla dwóch osób posiadają najczęściej bardzo proste mechanizmy rozkładania. Powierzchnia spania, jaką oferują powiększa się zazwyczaj o około 90 cm, zatem nie zmuszają nas do przestawiania na noc wszystkich mebli i robienia problematycznego przemeblowania. To modele, które łatwo dopasować nie tylko do wystroju wnętrza, ale i preferencji użytkowania. Stosunkowo niewielkie gabaryty jakie posiadają, nie wymagają wygospodarowania dużej ilości miejsca.

Narożniki z funkcją spania a zestaw do salonu

Inną alternatywą, która szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku dużych wnętrz czy kilkuosobowych rodzin są narożniki z funkcją spania. W dzień z powodzeniem służą jako siedzisko podczas odpoczynku, czytania książek i wieczorów przed telewizorem, a w nocy szybko zamieniają się w wygodne łóżko. Ich dodatkową zaletą są wbudowane pojemniki, które posiadają większe rozmiary niż w przypadku 2-osobowych modeli. To cenna zaleta, jeśli mają one docelowo służyć przechowywaniu pościeli, poduszek czy zapasowych koców. 

Rozważając kupno narożnika powinniśmy jednak pamiętać, że jego wybór nie może ograniczać się jedynie do podstawowych funkcji. Jeśli ma on służyć do codziennego spania to koniecznie musimy zwrócić uwagę na rodzaj tapicerki, wypełnienie czy mechanizm rozkładania. W przypadku łóżka, które posiada dosyć masywne wymiary nie powinien on nastręczać dodatkowych trudności. Szczególnie jeśli w pobliżu stoją jakiekolwiek inne meble (np. ławy lub stoliki kawowe), które trzeba przestawiać na noc z powodu ograniczonej przestrzeni.

Sofy rozkładane młodzieżowe

Na zakończenie zaproponujemy Wam jeszcze sofy rozkładane młodzieżowe. Tego typu modele z pewnością zainteresują rodziców, którym posiadają dorastające dzieci. Rozkładane kanapy z funkcją spania świetnie nadadzą się do użytkowania zarówno przez mniejsze pociechy, jak i młodzież. Wykonane z trwałych materiałów pozostaną odporne nie tylko na zabrudzenia czy przetarcia, ale i uszkodzenia związane z częstotliwością użytkowania. Sofy tapicerowane tkaninami czy ekoskórą, gładkie lub we wzory – dobrze dobrane z powodzeniem będą służyć przez długie lata.                         

Ich dodatkowym atutem będą wbudowane schowki, które pozwolą na przechowywanie pościeli i dadzą możliwość użytkowania łóżka w formie siedziska. Dzięki nim dziecko będzie miało zapewnioną wygodę w nocy podczas snu, a w ciągu dnia wykorzysta łóżko podczas czytania książek czy zabawy.  Także w przypadku, gdy będzie chciało zaprosić do siebie na noc kolegę lub koleżankę, czy też zajdzie potrzeba przenocowania gości nie będziecie musieli obawiać się o brak dodatkowego miejsca do spania – dwuosobowa sofa rozkładana świetnie poradzi sobie z tym zadaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here