Sposoby zarabiania na blogu

Internet staje się z roku na rok coraz bardziej powszechny. Wkracza coraz głębiej w kolejne obszary życia coraz większej liczby osób. Można mieć do niego dostęp za pomocą telefonu dokądkolwiek się pójdzie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wykorzystuje go do zarabiania. Spośród nich wiele zadaje sobie pytanie, jak zarabiać na blogu. Na szczęście możliwości są liczne i niemal każda osoba jest w stanie znaleźć sposób, który u niej sprawdzi się najlepiej.

Najprostszym sposobem, który umożliwia zarabianie na blogowaniu już nawet początkującym osobom, jest umieszczenie na nim reklam. Oczywiście nie jest to magiczny sposób na miliony z bloga w jeden weekend. Tak naprawdę to pieniądze, jakie można z tego tytułu otrzymać, są mocno uzależnione od popularności strony i liczby osób, która ją odwiedza każdego dnia. Im więcej wizyt na stronie, tym większe kwoty za reklamę. Minusem tego rozwiązania jest to, że coraz większa liczba użytkowników stron instaluje w swoich przeglądarkach różnego rodzaju skrypty blokujące wyświetlanie reklam.

Na szczęście są jeszcze inne sposoby umożliwiające zarabianie na blogu. Można na przykład umieścić specjalny widget reklamowy, który pod każdym postem będzie proponował artykuły tematycznie powiązane. Artykuły te będą pochodzić ze stron reklamodawców. Taki widget nie jest blokowany przez przeglądarki. A także użytkownicy nie będą traktować go jako niechcianą reklamę. Skoro zainteresował ich temat wpisu, to jest duża szansa, że zechcą zgłębić temat, czytając kolejny, polecony artykuł. Minusem jednak jest to, że wychodzą z bloga i mogą już nie wrócić. W nagrodę jednak bloger może zarobić kilkaset złotych miesięcznie.

Jeśli jednak blogerowi zależy na tym, by użytkowników zatrzymywać na swojej stronie (a powinno mu zależeć), to może na przykład nawiązać bezpośrednią współpracę z firmami, które oferują produkty lub usługi, które są tematycznie powiązane do prowadzonego przez niego bloga. Marki chętnie zapłacą mu za to, że we wpisie wspomni o ich produkcie i wyrazi swoją o nim opinię.

www.bloggers.tips/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here