Wet look, czyli efekt mokrych włosów.

Wielokrotnie widzimy w telewizji czy w Internecie gwiazdy show biznesu. Uwagę niektórych z nas przykuły olśniewająco piękne włosy takich gwiazd. Jak to możliwe, by takie fryzury tak długo pozostawały nienaruszone? Zasługa to fryzury stylizowanej jako wet look, czyli efektu mokrych włosów. Jak go stworzyć w domowych warunkach? Zapraszamy do lektury.

Niezbędne elementy.

Patrząc na fryzurę stylizowaną jako efekt mokrych włosów można snuć domysły i przekonanie, że jej wykonanie to zabieg wymagający wielu produktów do włosów i bardzo trudny. Nic bardziej mylnego! Efekt ten możemy uzyskać na swoich włosach w prosty sposób i w dodatku poprzez czynności, które wiele z Was wykonywało przy innych zabiegach z włosami.

Co więcej, niepotrzebne nam lakiery do włosów czy żele. Jest tylko jeden produkt, w który należy się zaopatrzyć. Jest nim pomada do włosów. Prostota zmywania i brak pozostawiania loków i piękne efekty wygładzania jakie daje, sprawiają, że jest to idealny środek do tworzenia fryzury wet look.

Poniżej przedstawiamy dwa przykłady stylizowania jako efekt mokrych włosów. Oba rzecz jasna można przygotować w domu bez konieczności wizyty w domu. Są to metody wymagające czasu, który jednak warto poświęcić w celu otrzymania wyjątkowego efektu.

Zaczesane do tyłu włosy.

W celu zastosowania tej metody pomada jest niezbędna i to w dużych ilościach. W pierwszej kolejności pomadę należy wetrzeć u nasady włosów podobnie jak w przypadku wcierania przez mężczyzn żelu do włosów. Gdy pomada jest już dobrze wtarta i każdy kosmyk jest nią pokryty, należy grzebieniem rozczesywać włosy do tyłu. Pomada powinna znajdować się tylko u nasady i w środkowej części włosów. Końce kosmyków nie powinny być niczym pokryte. Po zakończeniu czynności warto użyć serum wygładzającego, dzięki któremu włosy będą błyszczeć.

Gładki kucyk.

Podobnie jak w przypadku przedstawionym powyżej, i tutaj niezbędne będzie zastosowanie pomady. W przeciwieństwie do poprzedniej metody, tworząc gładki kucyk nie możemy wcierać pomady dłonią, bowiem musi być ona wcierana bardzo delikatnie.

Wet look, czyli efekt mokrych włosów.

W tym celu lepiej użyć pędzelka i nakładać pomadę w taki sposób jak nakłada się farbę. Kosmyk po kosmyku, partia po partii, nasada po nasadzie aż do całkowitego pokrycia włosów pomadą. Jest to o tyle istotne, ponieważ niepokrycie którejś części włosów spowoduje efekt odstających włosów, a to z pewnością jest niewskazane.

Jak widać, każda z nas może poczuć się jak gwiazda stąpająca w blasku fleszy po czerwonym dywanie. Wystarczy zastosować się do wskazówek zaprezentowanych w niniejszym tekście. Efekt mokrych włosów można osiągnąć bez wychodzenia z domu.

Oczywiście każda z kobiet wie najlepiej jak ten styl ma się prezentować w przypadku jej fryzury i najważniejsze by fryzury gwiazd i nasze rady traktować jako wskazówki, nie jako sztywne warunki.

Wykonaj wspaniałą fryzurę już dziś! Wybierz styl odpowiedni dla siebie i zostań gwiazdą bez wychodzenia z domu. To takie proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here