czystek.info.pl

Czystek to roślina, która w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Nie tylko pozwala zwalczyć wiele schorzeń, oczyścić organizm z toksyn, ale pozwala też wspomóc naturalną odporność organizmu i poprawić samopoczucie. Najpopularniejszą formą w jakiej czystek jest przygotowywany i podawany są herbatki, które możemy nabyć w każdym dobrze wyposażonym sklepie spożywczym. Zaleca się jednak picie naparu przygotowanego z suszu gdyż ma on wydajniejsze działanie i większą skuteczność w leczeniu.
Czystek – temperatura i czas parzenia? Wielu z was na pewno od razu chciałoby wiedzieć w jakiej temperaturze i w jakim czasie przygotowywać ten zbawienny dla naszego zdrowia napar. Ale zacznijmy o początku.
Przede wszystkim powinieneś nabyć odpowiedni susz. Najlepiej aby pochodził z atestowanego, prestiżowego sklepu zielarskiego i był poddany odpowiednim testom. Dobrym miejscem do zakupu omawianej rośliny jest również apteka.
Po uzyskaniu odpowiednio dobranego suszu możemy rozpocząć parzenie. Na jedną porcję pobierzemy około łyżeczki czystka i wystarczy nam ona na 4 kubki zbawiennego dla zdrowia napoju. Temperatura wody jaką zalewa się czystek musi być wrząca by napar odpowiednio się zaparzył. Zaparzamy specyfik około 10 minut. Dobrze jest przykryć kubeczki talerzykiem bądź małą pokrywką co pozwoli przyspieszyć cały proces.
Napar z czystka ma intensywny i silnie ziołowy smak i zapach. Dobrze jest więc do naparu dodać inne składniki pozwalające złagodzić walory specyfiku. Do zaparzanego zioła można dodać miód, różne gatunki mięty lub cytrynę. Wielu dietetyków poleca również podawanie czystka w formie schłodzonej z kostkami lodu. W tym przypadku napar parzy się normalnie, po przygotowaniu dodaje się kilka kostek lodu.
Zioło czystka jest bardzo bezpieczne, nie uzależnia i nie zawiera substancji szkodliwych. Wobec tego polecane jest przez lekarzy i specjalistów nie tylko w stanach chorobowych ale i profilaktycznie. Kuracja z użyciem czystka powinna trwać około miesiąca, dopiero po tym czasie przynosi zamierzone efekty.

czystek.info.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowotwory
Następny artykułZdrowie w ciąży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here