5 najlepszych olejków – ratunek dla zniszczonych włosów

Zniszczone po wakacjach włosy wymagają szczególnie wzmożonej pielęgnacji, która pomoże im wrócić do dobrej formy. Są najczęściej przesuszone, matowe, łamliwe z rozdwojonymi końcówkami. Stosowanie olejów pomoże im przywrócić odpowiednie nawilżenie i blask.

Aby odżywić je i zregenerować, stosuj oleje na kilkadziesiąt minut przed myciem.
Nakładane na kilkadziesiąt minut przed myciem – odżywi je, zregeneruje i nawilży.

Olej arganowy

Jest to najcenniejszy i najdroższy z olejów. Bardzo skutecznie działa na włosy bardzo skutecznie. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witaminy E skutecznie odżywia i nawilża włosy. Dzięki regularnemu stosowaniu sprawi, że włosy się zregenerują, staną się mocniejsze i odzyskają swój blask. Olejek będzie idealnym ochronnym serum na zniszczone końcówki. Można też stosować mieszankę innych olejków na bazie arganowego i taką mieszankę nakładać na około godzinę przed planowanym myciem włosów.

Olej ze słodkich migdałów

Jest kolejnym pewnym i naturalnym sposobem na regenerację zniszczonych włosów. Olej ten jest bardzo lekki, łatwiejszy w aplikacji, dzięki czemu stosowanie go jest bardzo łatwe.

Resztki olejku usuniemy nawet bardzo delikatnym szamponem. Efekty stosowania olejku widoczne są już po kilku zastosowaniach włosy będą bardziej elastyczne, miękkie i będą się lepiej układać. Regularnie stosowany wzmocni włosy na uszkodzenia. Ogromna ilość kwasów tłuszczowych i witamin domknie łuski włosów i odbuduje zniszczone końcówki. Jeśli mamy problematyczną skórę głowy i skłonności do łupieżu, olej z migdałów również będzie nam pomocny.

Olej kokosowy

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych olejów. Z kuchni przewędrował również do łazienki, gdzie pomoże nam w pielęgnacji zniszczonych włosów. Ze względu na fakt, iż olej kokosowy w temperaturze ma stałą konsystencję, jego stosowanie może być utrudnione.

Olej trzeba najpierw delikatnie ogrzać w dłoniach, aby stał się płynny i można go było zaaplikować na włosy. Doskonale sprawdzi się na wysuszonych, wysoko porowatych włosach. Działa od pierwszego użycia. Wygładzi i odżywi, a regularnie stosowany kilka razy w tygodniu znacząco poprawi kondycję włosów.

Olej z awokado

Olej z awokado jest mniej znanym jeszcze olejem, ale jest nieocenionym źródłem witamin i mikroelementów dla zniszczonych włosów. W efekcie stosowania go włosy staną się bardziej miękkie, odżywione i nawilżone. Zauważalnie się wygładzą, nabiorą blasku i będą wyglądały na zdrowe.

5 najlepszych olejków – ratunek dla zniszczonych włosów

Jest to dość ciężki olej, więc trzeba być przygotowanym na utrudnione zmywanie go z włosów. Jest idealny dla wysokoporowatych włosów, ze skłonnością do puszenia. Zastosowanie oleju pomoże wygładzić łuski i dociąży fryzurę, która nie będzie się elektryzować. Może jednak nadmiernie obciążać włosy, więc nie należy stosować go częściej niż 3 razy w tygodniu.

Olej lniany

Kolejny olej znany z kuchni, sprawdzi się również w kosmetycznej pielęgnacji włosów zniszczonych. Jest szczególnie polecany do zniszczonych końcówek. Sprawdzi się na wysoko i średnioporowatych włosach. Jest lekki, przez co łatwo się nakłada i łatwo zmywa. Stanowi to dużą zaletę, można go stosować często, nawet kilka razy w tygodniu. Dzięki temu włosy szybko będą wyglądały na wyraźnie zdrowsze i bardziej błyszczące. Włosy będą też bardziej odporne na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne.

Oleje od wieków znane są z dobroczynnego wpływu na włosy i ciało, dlatego warto wprowadzić je na stałe do rytuału pielęgnacji zniszczonych włosów. Regularna pielęgnacja sprawi, że włosy będą zregenerowane, nawilżone i błyszczące. Pamiętajmy jednak, że w przypadku naprawdę poważnych zniszczeń włosów lub bardzo rozdwojonych końcówek, jedynym i najlepszym ratunkiem będzie ich obcięcie i skupienie się na dodatkowej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here