Depilacja woskiem – jak wykonywać ją prawidłowo w domu?

Klasyczne metody domowej depilacji są bardzo proste w użyciu. Niestety, maszynka czy kremy zapewniają jedynie krótkotrwały efekt. Powtarzanie zabiegów jest uciążliwą koniecznością co kilka dni. Skuteczną alternatywą dla maszynki jest depilacja woskiem. Zabieg trwa niewiele dłużej niż klasyczne golenie, ale zapewnia nieporównywalnie trwalszy efekt.

Wady i zalety depilacji woskiem

Wiele kobiet preferuje depilację woskiem od innych metod depilacji. Jej główną zaletą jest długotrwały efekt, którego nie zapewni maszynka. Podczas depilacji usuwane są nie tylko zewnętrzna część włoska, ale również całe ich cebulki.

Dzięki temu efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Regularne stosowanie wosku sprawia, że odrastające włoski są niego słabsze i delikatniejsze, więc łatwiej wykonywać kolejne zabiegi. Należy jednak pamiętać, że sam zabieg depilacji może być bolesny, tak jak korzystanie z mechanicznych depilatorów lub cukrowej pasty. Z czasem nabierzesz jednak wprawy, więc zabieg będzie przebiegał szybciej i stanie się mniej bolesny. Jest to bardzo dobra alternatywa dla kosztownej depilacji w gabinetach kosmetycznych.

Depilacja woskiem na ciepło

Przygotowując się do wykonania zabiegu należy:
zmatowić skórę przy pomocy zasypki dla niemowląt lub mąki, dzięki czemu wosk złapie jedynie włoski, a nie powierzchnię skóry. Następnie przygotuj rolki z woskiem. Mają one kształt prostokątnych pojemników, które należy umieścić w specjalnym podgrzewaczu, dzięki czemu wosk rozpuści się i będzie gotowy do użycia

Warto wybrać model podgrzewacza wyposażony w regulację temperatury, by móc dostosować ją do naszych potrzeb. Rozpuszczony wosk nakładamy na wybraną partię ciała przy użyciu specjalnej szpatułki. Należy to robić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Zanim wosk zastygnie, przykładamy do niego specjalne paski do depilacji. Je również przyklejamy do ciała zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Na początku najlepiej jest nakładać wosk na jak najmniejsze partie ciała, co pozwoli zmniejszyć ból szybciej nabrać wprawy.

Depilacja woskiem – jak wykonywać ją prawidłowo w domu?

Kiedy wosk zastygnie po kilku minutach, zrywamy pasek w kierunku odwrotnym do wzrostu depilowanych włosków. Należy zrobić to energicznie, jednym ruchem. Pozostałości wosku usuniemy wacikiem, zwilżonym oliwką do ciała po depilacji. Nie tylko pozbędziemy się resztek wosku, ale nawilżymy i ukoimy skórę po zabiegu. Kilka dni po zabiegu warto jest wykonać peeling, np. kawowy, który zapobiegnie wrastaniu odrastających włosków i powstawaniu stanów zapalnych mieszków włosowych.

Depilacja woskiem na zimno

Innym sposobem depilacji woskiem są gotowe plastry dostępne w drogeriach. Mają wosk już naniesiony na powierzchnię, dlatego ich użycie jest łatwiejsze, ale sama metoda jest nieekonomiczna. Raz użytego paska nie wykorzystamy ponownie. Gotowy pasek rozgrzewamy w dłoniach, aż wosk stanie się lekko ciepły i płynny. Następnie rozrywamy paski i przyklejamy na skórę zgodnie ze wzrostem włosa. Odrywamy go w drugą stronę zaraz po tym, jak wost zastygnie. W tej metodzie nie potrzebujemy płynnego wosku ani podgrzewaczy, jednak gotowe plastry nie są tak skuteczne.

Gotowe plastry z woskiem sprawdzą się do depilacji wrażliwych okolic, np. np. pozbycia się z twarzy wąsika. Pasek z łatwością dotniemy do pożądanego rozmiaru, oraz nie ryzykujemy bolesnego poparzenia płynnym woskiem. Możemy kupić też produkty przeznaczone typowo do skóry twarzy. Działają one delikatniej niż produkty do ciała.

Stosujemy je jednak tak samo, pamiętając o przyklejaniu i odrywaniu plastrów w odpowiednich kierunkach. Dzięki temu usunięcie zbędnego owłosienia na twarzy jest dużo łatwiejsze, szybsze i skuteczniejsze.

Gotowe zestawy do depilacji woskiem to znakomita propozycja dla kobiet chcących na dłużej pozbyć się zbędnych włosków z rąk, nóg i twarzy. Ich stosowanie nie jest skomplikowane. Kilka prób z pewnością wystarczy, aby nabrać wprawy i skrócić czas zabiegu. Metoda nie jest kosztowana i pozwala na pozbycie się owłosienia na długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here