Farbowanie włosów od tyłu

Nie każda kobieta decyduje się na wizytę u fryzjera, kiedy chce pofarbować włosy. Wiele z nich postanawia zrobić to samemu lub zlecić zadanie koleżance, mamie, ciotce, która ma do tego tak zwaną „smykałkę”. Farbowanie włosów na jeden kolor wcale nie jest trudne, w internecie znaleźć można wiele wskazówek i tutoriali, które pokażą nam jak to zrobić. Warto jednak być ostrożnym czerpiąc wiedzę z takich źródeł, jeśli osoby te nie są profesjonalistami. Filmiki i wskazówki dotyczące farbowania włosów może oferować każdy, nawet osoby, które nie mają w tym doświadczenia i wydaje im się, że robią to dobrze. Są jednak bardzo ważne zasady, dzięki którym uzyskać można pożądany efekt.

Jak nakładać farbę?

Zacząć należy od pokrycia odrostów. Farba na nich musi pozostać nieco dłużej, dlatego najpierw robimy przedziałek przez środek głowy, od czoła aż po kark. Bardzo ważne i często pomijane jest, aby zaczynać farbować włosy od tyłu głowy, gdzie są one najczęściej ciemniejsze i wymagają dłuższego czasu, by nabrać odpowiedniego koloru. Włosy po kolei malujemy kierując się do przodu, przesuwając niewielkie pasma. Następnie nakładamy farbę na całe włosy, również zaczynając z tyłu głowy. Kiedy minie odpowiednio wiele czasu, należy farbę zmyć. Ważne jest, aby stosować przy tym szampony i odżywki chroniące kolor, ale również odżywiające włosy.

Częstotliwość farbowania włosów

Zabieg koloryzacji włosów bardzo często ma wpływ na ich stan zdrowia. Mimo, że większość farb obecnie nie posiada w swoim składzie amoniaku, który bardzo niszczy włosy, to jednak farbowanie jest ingerencją w kolor włosów, a to przekłada się na ich zdrowie. Farbując włosy należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. W drogeriach i marketach dostępnych jest bardzo dużo regenerujących szamponów i odżywek, jednak po najlepsze z nich najlepiej udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie produkty są najwyższej jakości.

Sposoby na pofarbowaną skórę

Każdemu, kto farbował włosy zdarzyło się pobrudzić skórę, czy to z tyłu na karku, czy też uszy lub, co najgorzej – czoło, które jest najbardziej widoczne. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem, jest sok z cytryny. Jako że lepiej zapobiegać niż leczyć, należy pamiętać, by przed farbowaniem skórę w pobliżu włosów posmarować tłustym kremem.

olmik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here