Jak zostać stewardessą?

Podróże kształcą, dlatego każda kobieta, która jest odpowiednio wysoka i ładna, powinna spróbować sił w zawodzie stewardessy. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle atrakcyjna ścieżka kariery dla młodych dziewczyn, ponieważ mają one możliwość zwiedzić świat i sprawić, że ich zarobki będą niebagatelne. Niemal każda młoda kobieta marzy w dzieciństwie o tym, aby latać po całym świecie. Nie jest to kwestia zbyt trudna, zważywszy na fakt, że niemal co roku prowadzone są nabory w ramach działów kadrowych sieci lotniczych. Warto zgłosić swoją aplikację i czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Każda kobieta, która nie dysponuje wiedzą, jak zostać stewardessą, powinna wiedzieć, jak przebiega rekrutacja u największych operatorów lotniczych. W pierwszej kolejności oceniany jest nasz wygląd. Jedynie osoby z przyjazną aparycją oraz niebiańskim usposobieniem mogą liczyć na zatrudnienie jako stewardessa. Ważna jest również odpowiednia prezencja, jednak jest to kwestia mniej istotna, ponieważ w każdej chwili można ją odpowiednio przećwiczyć. Kolejnym warunkiem jest znajomość przynajmniej dwóch języków obcych w stopniu biegłym. Jest to wymóg konieczny, ponieważ w innym wypadku niemożliwe będzie posługiwanie się z klientami indywidualnymi i biznesowymi. Niestety, nie można tego w żaden sposób przeskoczyć, dlatego przyszła asystentka pilota powinna już na wcześniejszych etapach edukacji szlifować znajomość języków obcych.

Jeżeli przyszła stewardessa poprawnie przejdzie procedurę rekrutacji, otrzyma możliwość uczestnictwa w kilkumiesięcznym stażu. W jego ramach będzie obsługiwała wyłącznie połączenia krajowe. Jak powszechnie wiadomo, trwają one stosunkowo krótko, dlatego jest to zdecydowanie dobra szkoła przed długimi lotami na spore dystancje, na przykład przez Ocean Atlantycki. Zdecydowanie zaleca się, aby dokładnie obserwować bardziej doświadczone pracowniczki w trakcie lotów. Dzięki temu kandydatka na stewardessę będzie mogła być pewna, że po pomyślnym przebiegu procesu stażu zostanie przyjęta.

www.genotype.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here