Jak roztopić czekoladę?

Gorąca czekolada to wspaniały i bardzo smaczny napój na długie zimowe wieczory. Trzeba przyznać, że wiele osób wprost nie może sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania bez tego trunku. Wynika to z faktu, że obecnie coraz rzadziej w sklepach można znaleźć coś, co mogłoby choć w połowie dorównać smakowi czekolady. Zdecydowanie zaleca się jednak, aby nie kupować napoju w saszetce. Zawiera on mnóstwo konserwantów, które negatywnie wpływają na stan naszego zdrowia. Dlatego zdecydowanie lepiej jest przyrządzić gorącą czekoladę samodzielnie. Wystarczy odrobina czasu i cierpliwości, aby już po chwili delektować się smacznym i odżywczym napojem.

Jeżeli nie do końca wiadomo, jak roztopić czekoladę, warto posiłkować się wskazówkami ogólnie przyjętymi przez gospodynie domowe. W ich myśl nie należy roztapiać batoników oraz innych wyrobów czekoladopodobnych, ponieważ nie są one całkowicie zbudowane z masy kakaowej. Sprawia to, że nie osiągniemy zamierzonego skutku, przez co łatwo możemy popaść w frustrację i przygnębienie. Dlatego zdecydowanie lepiej jest kupić tabliczkę klasycznej czekolady. Co ważne, nie ma znaczenia jej producent – wystarczy, aby masa kakaowa stanowiła jej przeważającą część. Na ogół nie ma z tym większych problemów, zważywszy na fakt, że niemal każdy duży dyskont oferuje jedynie najwyższej jakości i najsmaczniejszą czekoladę.

W kolejnym kroku należy położyć na rondel bądź niewielki garnek tabliczkę zakupionej czekolady. W zależności od rodzaju kuchenki, należy pozostawić naczynie na wolnym ogniu na okres od pięciu do siedmiu minut. Ważne jest jednak, aby stale mieszać gorący napój. W innym przypadku może się on przypalić, przez co straci swoje zbawienne dla nastroju walory smakowe. Dobrze jest dodać do gotującej się czekolady odrobinę mleka. W sytuacji, gdy dana osoba nie toleruje laktozy, to podobny skutek można osiągnąć poprzez dodanie nieco większej ilości wody. Wtedy otrzymany napój z pewnością będzie niecodziennym przeżyciem dla naszych kubków smakowych i wprawi nas w dobry nastrój.

www.sfora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here