kostiumograf

Aby film czy serial powstały w jak najlepszy sposób i oddawały klimat w stu procentach na planie filmowym musi znajdować się taki ktoś, jak kostiumolog czy kostiumograf. Czy będą to stroje historyczne, futurystyczne czy też może fantastyczne? Ktoś musi takie stroje zaprojektować i uszyć każdy z nich. Jeżeli interesujemy się projektowaniem ubrań i dodatkowo fascynuje nas praca na planie, to możemy połączyć te obie pasje i postarać się o pracę jako kostiumolog. Jak zacząć pracę w tej branży? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-kostiumologiem-kostiumografem/ 

Umiejętności i obowiązki wynikające z pracy kostiumologa

Z pewnością na takie stanowisko musi aplikować osoba, która posiada zdolności artystyczne. Dodatkowo należy posiadać wszechstronną wiedzę dotyczącą projektowania ubioru, a także historii. Jest to istotne, aby wiedzieć jak odpowiednio przygotować kostium oraz dostosować go do danej epoki czy czasu akcji. Kostiumolog musi być osobą świadomą w kwestii procesów związanych z tworzeniem ubraniu na przestrzeni wieków. Nie może zaprojektować czegoś co mu się po prostu podoba, nie zważając na to czy w świecie przedstawionym w filmie czy spektaklu w ogóle byłoby to możliwe. To właśnie dlatego znajomość historii jest tak ważna w pracy kostiumografa.

Jak zostać kostiumografem?

Naszym kraju nie posiadamy sporo ofert uczelni które oferują wykształcenie W takim kierunku. W zawodach artystycznych, dzięki ciężkiej pracy możliwe jest poradzenie sobie bez ukończenia studiów. Certyfikaty oraz kursy są Niewątpliwą zaletą na rynku pracy, ale możliwe jest też zatrudnienie jedynie dzięki byciu samoukiem. Pracodawca zazwyczaj jednak woli kogoś, kto posiada już jakieś doświadczenie w pracy na planie filmowym. Jeżeli więc jesteśmy w stanie dostać gdzieś praktyki lub odbyć staż, powinniśmy zdobyć takie doświadczenie zawodowe, ponieważ będzie to o wiele lepiej wyglądało w naszym CV. 

Zobacz też: http://cinnabon.pl/inspektor-ruchu-drogowego-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here