Czym się różnią lakiery do paznokci?

Wypielęgnowane dłonie i zadbane paznokcie pozwalają każdej kobiecie poczuć się pięknie i atrakcyjnie. Lakier do paznokci, sprawia że wyglądamy stylowo i jesteśmy bardziej pewne siebie. Rodzajów lakierów do paznokci jest cała masa, jaki wybrać? Czym się różnią?

Podczas zakupu lakieru do paznokci należy kierować się przede wszystkim jego jakością. Lakier dobieramy do naszego stroju, okazji oraz do rodzaju i kształtu paznokcia.

Rodzaje lakierów do paznokci

Lakier bezbarwny, jest lakierem bez koloru. Maluje się nim paznokcie, tylko po to by nabłyszczyć płytkę paznokciową i delikatnie ją utwardzić. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które lubią naturalne paznokcie.

Lakier transparentny, nie jest do końca kryjący. Najczęściej wykorzystuje się go do manicure typu ‚french’.

Lakier opalizujący, jest lakierem nietypowym, ale uniwersalnym. Na paznokciu tworzy efekt wielobarwności. W zależności od światła, lakier ukazuje inny kolor.

Lakier matowy, jest w pełni kryjący. To co go wyróżnia to to, że nie ma połysku.

Lakier perłowy, słabo kryje. Raczej przypominają lakiery transparentne, tylko są z lekkim połyskiem. To typ lakieru, który można stosować na wierzch.

Lakier holograficzny, daje efekt 3D na paznokciach.

Lakier pękający, charakteryzuje się tym, że po chwili od nałożenia zaczyna pękać. Stąd nazwa lakieru.

Lakiery do paznokci - jakie są rodzaje?

Lakier szybkoschnący, jego ogromną zaletą jest to, że wysycha dokładnie w kilka minut. Nie są zbyt trwałe, ale są bardzo dobrze napigmentowane. Najczęściej wystarczy jedna warstwa lakieru, żeby efekt był zadowalający.

Lakier pozbawiony substancji szkodliwych, a dokładnie toulenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu, nitrocelulozy. Należy sprawdzać szczegółowo skład.

Lakier trwały, w składzie ma żywicę, która odpowiada za trwałość. Takie lakiery potrafią wytrzymać na paznokciach do 5 dni.

Lakier piaskowy, powodują że powierzchnia płytki jest nierównomierna. Przypominająca piasek.

Lakier termiczny, bardzo szybko schnie, ale nie jest zbyt trwały. Charakteryzuje się tym, że pod wpływem temperatury, kolor lakieru się zmienia.

Przeczytaj też: http://cinnabon.pl/stylizacja-paznokci-jakie-sa-rodzaje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here