Modne meble do łazienki

Urządzenie nowej łazienki czy też remont starej to zawsze szereg ważnych decyzji do podjęcia. Wanna czy prysznic? Klasyczne kafelki, czy może nowoczesna aranżacja, wykorzystująca innego rodzaju materiały? A przede wszystkim kolorystyka oraz design mebli i akcesoriów – to wszystko są kwestie, które zadecydują o późniejszym wyglądzie tego miejsca i o tym, czy będzie ono przez długi czas zarówno funkcjonalne, jak i odpowiadające gustom mieszkańców.

Biel zawsze w modzie

Przyjęło się, iż kolorem dominującym w łazience jest biel. Ceramika prawie zawsze ma taką barwę, a nierzadko również pozostałe elementy wyposażenia utrzymane są w tej samej konwencji. Bez wątpienia taka popularność bieli wynika z faktu, iż jest on symbolem czystości, nieskazitelności i dobrze komponuje się z przeznaczeniem całego pomieszczenia.

Co więcej, białe meble łazienkowe odznaczają się dużą uniwersalnością. Łatwo jest dopasować do nich najbardziej odpowiadające gustom domowników dodatki, gdyż praktycznie każde zestawienie kolorystyczne będzie pasowało. Zastosowanie mebli z wysokim połyskiem sprawi także, iż optycznie rozjaśni się i powiększy nawet najmniejsze pomieszczenie.

Nóżki, cokoły czy podwieszane?

Oto kolejne pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, decydując się na wybór nowych szafek. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, dlatego podejmując ostateczny wybór, najlepiej jest kierować się po prostu charakterem całego wystroju wnętrza.

Szafki na cokołach i nóżkach uważane są za stabilne, a sięgając niemal do samej podłogi, pozwalają na schowanie w środku wielu przedmiotów, bez obawy o to, jakie będą stanowiły ono obciążenie. Ważnym atutem nóżek jest ich szeroka oferta pod względem wyglądu, która pozwala idealnie dopasować je do praktycznie każdego wystroju. Co więcej, mogą one stanowić element ozdobny.

Z kolei ostatnio w modzie są szafki podwieszane, pozostawiające pewną przestrzeń pomiędzy swoim dnem a podłogą. Dzięki temu czyszczenie posadzki jest niezwykle łatwe i nie ma najmniejszych obaw, iż w łazience pozostanie w którymś kącie ukryty kurz. Zaprojektowane w nowoczesny sposób, stanowią także element współczesnego designu, powoli odchodzącego od klasycznych nóżek i cokołów.

Lustro i światło

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki jest lustro. Równocześnie niezbędne jest dobre światło, zwłaszcza takie, które oświetli twarz podczas przeglądania się w zwierciadle. Z tego powodu bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem może być wisząca szafka nad umywalką, wyposażona w lustro na frontowych drzwiach i górne oświetlenie. Dzięki takiemu połączeniu uzyskuje się zarówno przestrzeń, w której mogą zostać schowane kosmetyki, jak i miejsce, które każdej kobiecie pozwoli na idealne wykonanie makijażu. Jednocześnie, zastosowanie dobrze oświetlonego, dużego lustra pozwoli na rozjaśnienie i optyczne powiększenie małego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here