Praktyczne porady, jak namalować psa

Będąc dzieckiem każdy z nas próbował rysować i malować, ale z czasem osoby, które nie miały talentu przestały próbować. Jednak jeżeli jesteśmy rodzicami i mamy małe dzieci, ale nie potrafimy malować i rysować, to potrzebujemy poradników, z których nasze dzieci będą mogły nauczyć się malować.

Jednym z najczęstszych rysunków i malunków jakie dzieci tworzą są zwierzątka, szczególnie pieski. Zapewne zastanawiasz się teraz jak namalować psa, aby go przypominał. Początkowo musisz kupić wszelkie niezbędne produktu do malowania, czyli farbki, pędzle oraz blok do rysowania, malowania. Takie produkty bez problemu kupisz w sklepie plastycznym.
Przechodząc do meritum, czyli jak namalować psa. Początkowo malujesz zarys tułowia pieska. Następnie malujesz głowę i pysk zwierzaka. Następnie malujesz cztery łapy oraz ogon psa. Oczywiście musisz pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Malując łapy psa musisz namalować także jego pazurki. Pamiętaj, że największą częścią obrazku powinien być tułów psa.
Kolejnym etapem nauki jak namalować psa będzie skupienie się na szczegółach głowy i pyska zwierzęcia. Pamiętaj, że pies ma różne uszy, dlatego możesz sam zdecydować jak uszy Twojego psa będą wyglądać. Pamiętaj o odpowiednim rozmieszczeniu oczu i nosa. Malując głowę psa pamiętaj o różnych szczegółach, które nadadzą niepowtarzalności Twojemu dziełu.
Kolejnym etapem lekcji jak namalować psa jest pomalowanie go, czyli namalowanie jego sierści. Pamiętaj, że pies przeważnie ma kilka kolorów sierści. Z tego względu możesz zmieszać kolory farbek, aby wyszła odpowiednia barwa, która naturalnie będzie wyglądała z innym kolorem. Warto także namalować przeróżne cienie, które sprawią, że obrazek będzie jeszcze bardziej realistyczny.
Skoro już wiesz jak namalować psa, to pamiętaj, że istnieją różne pieski, dlatego możesz namalować kilka różnych obrazków. Pamiętaj także, że każdy kolejny namalowany własnoręcznie obrazek będzie rozwijał Twoje zdolności plastyczne. Jeżeli masz pieska, to możesz spróbować go namalować.

www.zapasczasu.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak roztopić czekoladę?
Następny artykułStrażak praca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here