Odkurzacze dla dzieci – jak wykorzystać go w codziennej zabawie?

0
1251

Chcesz nauczyć swojego szkraba odpowiednich nawyków? Musisz pamiętać, że zadanie wcale do prostych nie należy, lecz z pewnością jest możliwe do wykonania. Warto jednak posłużyć się odpowiednimi narzędziami, pamiętać o poświęceniu odpowiedniej ilości czasu i cierpliwości. Łącząc wszystkie te elementy, możesz mieć pewność, że sukces jest gwarantowany.

Zacznijmy od zachowania czystości w pokoju. Wykorzystując odkurzacze dla dzieci, możemy codzienne czynności przekształcić w zabawę, a gdy dziecko będzie już wystarczająco duże, zamiast zabawkowego modelu, będzie mogło samodzielnie posprzątać swój pokój prawdziwym sprzętem. Wydaje Ci się to zbyt proste, by mogło być prawdziwe? Otóż nic bardziej mylnego. Dlaczego? Przekonaj się o tym w dalszej części materiału.

Zabawa, które przerodzi się w nawyk

Chcesz zarazić malucha dbaniem o czystość? W takim razie odkurzacze dla dzieci mogą być odpowiednią zabawką, która pozwoli pociechom bawić się w dom. Chyba każdy rodzic i opiekun doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to ulubiona wszystkich kilkulatków. Podział ról zazwyczaj jest oczywisty, gdzie dziewczynki wcielają się w postać matek, natomiast chłopcy są głową rodziny. Warto jednak pokazać im, że tata również może zajmować się domem, a pomoc mamie to podstawa, by stworzyć szczęśliwy dom i rodzinę. Pamiętaj jednak o tym, że szkraby inspirują się tym, co widzą u swoich rodziców. Musisz zatem na co dzień pokazywać im prawdziwe wartości, które zaowocują w przyszłości.

Pokazuj dzieciom, że Ty również się bawisz

Dzieci wiedzą, kiedy się męczysz, jesteś nieszczęśliwy lub nie chcesz robić danej rzeczy. Jeśli więc będziesz narzekać, że nie chce Ci się sprzątać i to dla Ciebie taki problem, dzieci również będą to tak traktować. Pokazując im, że jest to świetna zabawa, a nie praca, do wieku kilku lat, będą chętnie Ci pomagać, spędzają razem czas. Kiedy już dorosną, prawdopodobnie zostanie im ten nawyk. Na początek wybierz jednak odkurzacze dla dzieci, a Ty używaj prawdziwego. Oczywiście na koniec powiedz, że gdyby szkrab Ci nie pomagał, to samodzielnie nie dałbyś sobie rady.

Regularność kluczem do sukcesu

Codzienne sprzątanie to zbyt często. Może się to również szybko znudzić. Żeby pozostawić pewne pole manewru, warto za każdym razem dziecku dawać nowe odpowiedzialne zadanie (w ramach rozsądku oczywiście) i wykonywać to ok. co 2-3 dni. Oczywiście podstawowe czynności typu ogarnięcie zabawek z salonu itp. należy wykonywać codziennie, ponieważ w innym wypadku zabawki nie tylko szybko się zniszczą, ale także pogubią pod meblami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here