Odlotowe wakacje!

Małymi kroczkami zbliża się nasze upragnione lato. Jeśli nurtuje nas myśl, gdzie możemy wyjechać na wakacje i jak spędzić fajne wczasy, to ten tekst jest z pewnością dla nas!

Fajne wakacje to takie, podczas których nie nudzimy się ani na moment i jesteśmy w stanie się bardzo zrelaksować. Pomysłów na spędzenie wakacji może nam się narzucać wiele, ale który z nich jest najlepszy? Wyjechać nad jezioro, w góry, a może nad morze? Na sam początek powinniśmy zastanowić się co jest dla nas najlepszą opcją, ponieważ osoby, które uwielbiają kąpiele i wylegiwanie się na plaży, z pewnością wybiorą morze. Osoby które kochają wędkować i odpoczywać na spokojnej plaży, z pewnością wybiorą jezioro. Natomiast osoby lubiące podziwiać nieziemskie widoki, a także lubią podróżować i w taki sposób odpoczywają, wybiorą oczywiście góry.

Fajne wakacje nad morzem można spędzić w Trójmieście. Gdańsk oferuje nam jeden z najlepszych apartamentów, taki z którego mamy widok na morze. W Sopocie jest piękne, największe w Polsce molo, a także piękna duża plaża. W Gdyni zaś jest bardzo ciekawe jest Akwarium Gdyńskie. Oprócz wcześniej wymienionych atrakcji, w trójmieście możemy skorzystać z usług wielu prestiżowych restauracji, a także zaczerpnąć rozrywki w wielu salonach gier czy luna parkach!

Dla miłośników gór, świetnym rozwiązaniem będzie zwiedzenie Zakopanem, gdzie możemy wspiąć się na szczyt Gubałówki, z którego możemy podziwiać nieziemskie widoki. Warto także zajrzeć na zakopiańskie Krupówki, czyli najpopularniejszy deptak wśród polskich gór. Na Krupówkach możemy zajrzeć do ciekawych restauracji, czy zakupić ciekawe pamiątki, znaczki, a także smacznego oscypka. Na terenie Tatr w Zakopanem mamy dostęp do wielu tras rowerowych, począwszy od łagodnych stokach, kończąc na najtrudniejszych trasach downhillowych. Góry to z pewnością najlepsze rozwiązanie dla rowerzystów MTB.

Wakacje nad jeziorem na pewno będą wyjątkowe. Klimat, który jest nad jeziorem jest bardzo różniący się niż ten w górach, czy nad morzem. Z całą pewnością jezioro jest najspokojniejszym miejscem do spędzenia wczasów, ponieważ plaże są o wiele spokojne niż nad morzem, a sama woda jest cieplejsza i spokojniejsza. Warto jest wybrać się na wakacje do Ślesina, gdzie jest naprawdę piękne jezioro. Na terenie tej miejscowości znaleźć możemy wiele ślicznych drewnianych domków do wynajęcia. Nad jeziorem można łowić ryby. Oprócz spokojnych atrakcji, warto jest wpaść do parku linowego w Ślesinie, który jest gwarancją natychmiastowego przyrostu adrenaliny.

Podsumowując, fajne wczasy wcale nie muszą być w Dubaju czy w Chinach. Warto jest spojrzeć na to co mamy dookoła siebie, na terenie naszego kraju. Pomyślmy nad zagospodarowaniem swojego czasu w wakacje właśnie w naszym państwie. Polska to naprawdę piękny kraj, który powinien być najlepszym miejscem dla nas i naszego wypoczynku. Wakacje w górach, nad morzem i nad jeziorem są bardzo ciekawe i na pewno zapamiętamy je do końca życia, a będą jeszcze lepsze, kiedy zostaniemy u nas!

mojpodroznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here