Oświetlenie w wysokich wnętrzach

Wysokie wnętrza domów są wyzwaniem dla oświetlenia. Przede wszystkim górnego – to ono stanowi bazę wystroju i budowania atmosfery pomieszczeń. Jednocześnie oświetlenie musi być ładnym elementem dekoracyjnym. Połączenie tego co praktyczne, z tym co cieszy oko, jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Ilość modeli i gatunków lamp nadających się nie tylko do domów, ale też do patio i tarasów w ogrodzie, zadziwia i pozwala wybrać coś według własnego gustu i stylu. Podczas zakupów trzeba też oczywiście uwzględnić aspekty techniczne.

Jak oświetlać wysokie pomieszczenia?

Oświetlenie w wysokich wnętrzach koncentruje się na suficie i wiszących lampach. To modne i praktyczne rozwiązania, które rozświetlają całą przestrzeń równomiernie. Nie oznacza to jednak unikania innych punktów świetlnych. Lampy na regałach ustawione w różnych kątach wraz z kinkietami ściennymi, mogą pomóc w zbudowaniu intrygującego i przyjemnego klimatu – zwłaszcza wieczorami.

Lampy wiszące stosujemy szczególnie w salonie i jadalni. Kryteriami wyboru powinien być kształt klosza, materiał, intensywność światła i cel jego kierowania. Klosze produkowane są z atrakcyjnych tkanin, metalu lub szła, co pozwala dopasować gatunek lampy do stylu wnętrza – np. skandynawskiego, minimalistycznego, etnicznego lub modnego glamour. Klosze w domu powinny być zamykane od góry, dzięki czemu nie przepuszczą one światła. Dużym udogodnieniem są też modele ze sznurem, pozwalającym regulować wysokość lampy. Możliwość dostosowywania sprzyja budowaniu konkretnej atmosfery i wizualności – to od domowników zależy, która część będzie miała być bardziej rozświetlona, a która mniej.

Wiszące lampy pełniące główne oświetlenie w wysokich wnętrzach mogą znajdywać się w dużej ilości. Jeśli będą lampami jednopunktowymi, zawieszonymi obok siebie, to stworzą ciekawy efekt estetyczny. Taką formę zaleca się stosować nad owalnymi lub długimi, prostokątnymi stołami. Dla oszczędności czasu i osiąganiu korzyści finansowych, warto wybrać się na zakupy online. Sklep internetowy Bricomarché oferuje dostęp do wielu rodzajów lamp w dobrych cenach i szczegółowo przedstawionych informacjach. Bez wychodzenia z domu, możemy zrobić przegląd najbardziej interesujących nas modeli, przeanalizować ich parametry, porównać i zestawić z warunkami pomieszczeń mieszkalnych.

Inne rodzaje światła z Bricomarché

Efektowne oświetlenie w wysokich wnętrzach zapewniają również lampy podłogowe. Stoją zwykle w rogu pokoju lub za kanapą – stanowiąc znakomity punkt dla relaksu i zregenerowania sił. Głównym atutem lamp podłogowych jest pion – zachowana linia akcentuje wysokość pokoju. Wspomniane już kinkiety oraz lampy stołowe, a także reflektory, plafoniery i półplafoniery dodadzą przestrzeni charakteru i lepiej ją spersonalizują. Wybieranie kilku źródeł światła wyraża zawsze autorski zamysł i oczekiwania względem atmosfery domu. Propozycje w Bricomarché inspirują i zachęcają do własnego projektowania nie tylko domu, ale także ogrodu czy znajdujących się obok altanek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here