para

Rutyna i monotonia dotyka bardzo dużą liczbą osób w związkach.  W wielu przypadkach jest ona tak przyłączająca, że prowadzi do rozpadu relacji. Dużo par jednak jest do siebie bardzo przywiązanych i wtedy pojawia się pomysł, aby szukać innego rozwiązania niż zerwania. Istnieje wiele nietypowych sposobów na to zjawisko. Jeden z nich to otwarty związek. Czym on właściwie jest i czy w ogóle ma sens?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/otwarty-zwiazek/

Otwarty związek – co to właściwie jest?

Otwarty związek to relacja dwóch osób, które z pozoru żyją w tradycyjny sposób. Istnieje jednak różnica, którą jest całkowita swoboda z obu stron. Takie osoby mogą sypiać i umawiać się z innymi osobami, bez żadnych wyrzutów sumienia.  

Nie jest to zdrada, ponieważ związek taki jest za porozumieniem obu stron i partnerzy godzą się na jego warunki. Dla niektórych może wydawać się to absurdalne, ale jest to zjawisko, które ma miejsce na całym świecie. W takiej relacji brak jest zazdrości. Partnerzy bardzo często wzajemnie opowiadają sobie o doznaniach jakie w ostanim czasie przeżyli. 

Związek otwarty, a lęk przed stratą drugiej połówki

Temat otwartego związku jest najlepiej znany osobom, które w takich związkach są. Tak naprawdę tylko one wiedzą jak wygląda to z punku widzenia osoby będącej w takiej sytuacji. Dużo osób jednak dzieli się tym tematem z innymi i nie ma przed tym pohamowań. Bardzo często w słyszanych historiach pojawia się coś nieprzyjemnego. Spora ilość kobiet (lub też mężczyzn) przyznaje się, że zgodziły się na otwarty związek ze względu na, to że boją się straty. 

Nie chcą stracić swojej drugiej połówki i są w stanie poświęcić . Boją się, że w przypadku kiedy nie zgodzą się na taki układ, partnerzy czy partnerki będą ich zdradzać. Jest to naprawdę złe rozwiązanie i bycie z takim partnerem czy partnerką nie ma najmniejszego sensu.

Do otwartego związku potrzebna jest szczerość

Otwarty związek jest to decyzja, która spoczywa na obojgu partnerach. Nikt nie może podjąć jej sam, w takim przypadku będzie to zdrada. Aby doszło do związku otwartego, musi nastąpić obopólna zgoda. Jeśli Twój partner, lub Twoja partnerka są typem zazdrośnika i złoszczą się nawet wtedy, kiedy rozmawiasz z płcią przeciwną, to nawet sama rozmowa o związku otwartym może nie mieć najmniejszego sensu. Nie jest to jednak w żadnym stopniu reguła. Jeżeli jedna osoba w związku nie będzie zgadzała się na to, lepiej jest odpuścić sobie temat. Drążenie go tylko pogorszy sprawę, a do tego trzeba podejść przede wszystkim łagodnie. 

Zobacz też: http://cinnabon.pl/uciazliwy-zapach-octu-jak-sie-go-pozbyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here