Pleksi na balkon – 5 argumentów za osłoną z plexi na balkon

0
12879

Pleksi na balkon to doskonały sposób na zabezpieczenie wnęki przed skutkami silnego wiatru. Oprócz tego płyta plexi jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego osoby, która lubi pić kawę na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Ściana z pleksi na balkon jest bardzo wytrzymała i bez problemu ochroni go przed wiatrem, mrozem, śniegiem i deszczem. Płyty plexi są lekkie i proste w obróbce i montażu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ten materiał, zamiast klasycznych osłon z ciężkiego szkła. Jakie zalety ma osłona na balkon z pleksi? Odpowiadamy!

Płyta plexi świetnie sprawdza się na zewnątrz

Montaż szyby na balkonie często wiąże się z dodatkowym remontem (np. barierek), co generuje wysokie koszty. Szkło na balkon powinno być hartowane (jest mocniejsze od zwykłej szyby), przez co jest ciężkie. Decydując się na klasyczną szybę, trzeba liczyć się z tym, że będzie ona bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego deszcz, śnieg i grad sprawiają, że ciężko utrzymać szybę w czystości.

Z kolei osłony balkonowe z pleksi można bez problemu dociąć według potrzeb. Oprócz tego ten materiał jest dużo bardziej wytrzymały niż szkło. Nie tylko ryzyko uszkodzenia jest niższe, ale w przypadku zniszczenia pleksi płyta nie rozpadnie się na wiele drobnych kawałków, jak to ma miejsce w przypadku szyby, a po prostu pęknie. Właśnie dlatego tyle osób coraz częściej wybiera płyty pleksi na balkon.

Zalety osłony z plexi na balkon:

  • jest odporna na starzenie i żółknięcie,
  • jest odporna na zmiany temperatur i promienie UV,
  • ma wysoką przepuszczalność światła,
  • kolorowa plexi zapewni prywatność na balkonie.

Pleksi na balkon to tanie rozwiązanie

Pleksi na balkon to dużo tańsze rozwiązanie niż osłona na balkon ze szkła czy innego materiału. Oczywiście cena plexi na balkon będzie się różnić w zależności od kilku czynników, jednak wciąż koszt osłony z tego materiału jest dużo niższy, niż montaż szyby. Cena plexi zależy między innymi od koloru i grubości płyty, a także od rodzaju cięcia. Zależy także od producenta i sklepu, w którym chcesz kupić osłonkę plexi.

Osłona na pleksi może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od tego jak duży masz balkon i czy chcesz tylko osłonić barierki, czy planujesz zabudować cały balkon.

Plexi na wymiar pozwala dostosować się do każdego balkonu

Plexi na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają niestandardowy balkon. Obecnie powstaje coraz więcej budynków w różnych, odbiegających od standardowych, kształtach. Siłą rzeczy ich balkony również nie należą do klasycznych. Spotkać można balkony „otwarte” (bez drugiego balkonu nad nimi), które ciężko zabudować, czy półokrągłe.

Problem z takimi balkonami jest taki, że bardzo często ciężko je zabudować i trzeba kupować osłonę na balkon na wymiar. Lepiej postawić na elastyczną w montażu i dużo tańszą pleksi niż ciężkie szkło, zwłaszcza jeśli mieszkasz na wysokim piętrze, gdzie często wieje mocny wiatr.

Osłona na balkon z pleksi zapewnia prywatność

Montaż pleksi na balkon nie musi od razu oznaczać zabudowy całej wnęki. Niektóre balkony są tak skonstruowane, że są ze sobą połączone bokami, przez co oddzielenie ich od siebie jest konieczne chociażby ze względów prywatności. Wtedy warto rozważyć trochę droższą wersję pleksi w kolorze.

Pleksi można zamontować z boku balkonu lub z przodu, pod barierkami, żeby ochronić cały balkon przed niepożądanym wzrokiem ludzi przechodzących ulicą. W tym celu polecamy półprzezroczyste, satynowe lub całkowicie kolorowe płyty pleksi.

Montaż pleksi na balkon jest niezwykle prosty

Osłony na balkon z pleksi są wytrzymałe i mają wiele zalet, jednak jedną z ważniejszych jest to, że składa się je bardzo prosto. Dzięki temu doskonale nadają się do samodzielnego montażu. Pomoże Ci to zaoszczędzić na ekipie budowlanej, ale również na ewentualnej przebudowie balkonu, bo to płyta plexi dostosowuje się do balkonu, a nie – jak w przypadku szyby – odwrotnie. Zwróć jednak uwagę na cięcie plexi, bo można je przyciąć piłą, laserową bądź i tym, i tym, a od tego zależy całościowy koszt zakupu płyty.

Płyta pleksi doskonale sprawdzi się na każdym balkonie. Jest lekka, tania i bardzo łatwa w montażu, a dodatkowo można dopasować ją do każdego balkonu. Pleksi na wymiar można ciąć laserowo lub przy pomocy piły (można zamówić także opcję z polerowaniem), dzięki czemu docina się ją precyzyjnie pod każdy wymiar balkonu. Jest także odporna na żółknięcie, zmiany temperatury i działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu doskonale sprawdzi się zarówno jako materiał do zabudowy całego balkonu, odgrodzenia od sąsiadów lub po prostu jako dodatkowa ochrona dla dzieci i zwierząt, które często przebywają na balkonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here