Wanna narożna do małej łazienki – czy rzeczywiście jest dobrym wyborem?

Większość starych blokowisk z wielkiej płyty ma niewielkie łazienki. Przez niewymiarowy kształt łazienki są trudne w wyposażaniu i codziennym użytkowaniu. Dlatego, jeśli posiadasz małą łazienkę i uwielbiasz długie kąpiele, wanna narożna będzie rozwiązaniem dla Ciebie!

Odwieczna wojna: wanna czy prysznic?

Mała łazienka wymaga kompromisów, zwłaszcza tych, które mogą wpływać na wielkość wnętrza. Patrząc jedynie pod kątem praktycznym, wybór prysznica może okazać się bardziej oszczędnym. Jednak łazienka musi być także wygodna. Dlatego wanna narożna z prysznicem może okazać się najlepszym wyborem. W takim przypadku należy zadbać o panel lub parawan, który odgrodzi resztę łazienki i zapobiegnie jej zalaniu.

Wanna narożna z parawanem – skuteczny kompromis?

Taki model wanny może być wyposażony w parawan rozsuwający się na całej długości wanny lub zamontowany na stałe w jednej jej części. Możesz zdecydować się także na szklane drzwi otwierające się wahadłowo, mocowane podobnie, jak w typowej kabinie prysznicowej. Jeśli jednak nie mieści się on w Twoim budżecie, możesz sięgnąć po wannę narożną z zasłoną prysznicową.

Wanna narożna wymiary, które będą najlepsze

Wanny narożne dostępne są w wielu wymiarach. Ich długość może wynosić od 140 cm do 200 cm. Natomiast szerokość – od 70 cm do 160 cm. Niektórzy sądzą, że narożne egzemplarze są mniej wygodne od tych klasycznych. Jest to nieprawda – by wanna była zadowalająca, wystarczy wybrać model o odpowiednim wyprofilowaniu, głębokości i rozmiarze.

Wanna narożna z hydromasażem, czyli coś dla osób spragnionych komfortu

Jeśli marzysz o tym, by Twój kącik kąpielowy wspiął się o poziom wyżej, sięgnij po wannę z hydromasażem. Wanny narożne bardzo często wyposażone są w tę funkcję. Nic w tym dziwnego – mają one dużą przestrzeń wannową, wygodne siedzisko i półkę. Mogą one różnić się materiałem, liczbą i rodzajem dysz. W przypadku dysz wodno-powietrznych powinno pojawić się minimum 15 dysz.

Z czego może być wykonana wanna?

Większość z nich jest metalowa (określana również jako emaliowana) lub akrylowa. Wanny metalowe są niedrogie, jednak po obiciu mogą się one odkształcić i istnieje ryzyko pojawienia się nieestetycznych odprysków, których nie da się zamalować. Dodatkowo bardzo szybko się wychładzają, więc domownik długo nie nacieszy się gorącą kąpielą. Nie można w nich również zamontować hydromasażu.

Natomiast wanny akrylowe są lekkie i wytrzymałe. Są również cichsze od metalowych, przez co odkręcona woda ciszej odbija się o wannę. Ponadto wanna akrylowa jest odporniejsza na uszkodzenia i nie żółknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here