Serwetki do decoupage – uniwersalna podstawa materiałowa

Tworząc własnoręczne przedmioty jak meble z drewna, czy też dodatki dekoracyjne z kamienia bądź szkła, nie każdy potrafi je równie okazale udekorować. Dla osób, które nie posiadają artystycznego talentu do wykańczania swoich pracą dobrym pomysłem może okazać się przyklejanie serwetek do decoupage. Metoda dekoracji pochodząca z dalekiego wschodu może okazać się atrakcyjnym i szybkim sposobem dla osób, które chcą odświeżyć dawny wizerunek swoich przedmiotów lub wzbogacić ich prezentację.

Serwetki do decupage – jak wyglądają?

Aby zamieszczony wizerunek na przedmiocie dawał naturalne wrażenie namalowanego obrazka lub akcentów, serwetki decoupage są stworzone z bardzo cienkiego materiału. Zazwyczaj jest nim bardzo cienka warstwa papieru, która po przyklejeniu na określony obiekt nie jest wyczuwalna pod naszymi palcami. Na powierzchni serwetek widnieją zazwyczaj przepiękne malowidła, ozdoby w formie kształtów oraz różnorodnych wzorów, które w rzeczywistości trudno jest wykonać. Serwetki do ozdabiania tą techniką można zakupić we wszystkich dobrych sklepach papierniczych lub w sklepach plastycznych. Jednak największy wybór serwetek decoupage znaleźć można w sklepach internetowych.

Co można dekorować tego typu serwetkami?

Serwetki sprawdzają się w przypadku dekoracji różnorodnych powierzchni, a wykorzystywane są zazwyczaj do zdobienia mebli, przedmiotów drewnianych, szklanych figurek czy kamiennych wazonów. Oprócz tego zawodowcy wykorzystują technikę ozdabiania decoupage do wzbogacania swoich prac z tkanin, czy też metalu.

Jak wykonać swój pierwszy projekt z serwetkę decoupage?

Aby rozpocząć swoją przygodę z ozdabianiem serwetek, trzeba wiedzieć, że z początku może okazać się to bardzo czasochłonne. Przyklejenie tak cienkiej warstwy papieru nie jest proste, zwłaszcza, aby uzyskać najlepszy efekt tuż po przyklejeniu. Nieumiejętne posługiwanie się serwetkami może szybko je uszkodzić, przerywając lub drąc jej cienką warstwę podczas klejenia. Z tego względu zaopatrując się w serwetki do decoupage powinno posiadać się również specjalny klej oraz akcesoria, które pomogą we właściwym przytwierdzeniu serwetki.

Hobby dla każdego

Przybory oraz same serwetki nie są zbyt kosztowne, dlatego na tą formę dekoracji może skusić się każda osoba, która szuka ciekawych form zdobniczych. Wybierając odpowiedni motyw zamieszczony na serwetce można stworzyć naprawdę indywidualny wizerunek swoich prac, gdzie dodatkowym plusem będzie złudzenie własnoręcznie wykonanych ozdób na powierzchni przedmiotu.

Artykuł powstał we współpracy z https://nastrychu.pl/pol_m_Decoupage_Serwetki-do-decoupage-677.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here