opony

Nasze bezpieczeństwo na drodze w ogromnej mierze zależy od posiadanych w aucie opon. Przecież wszyscy chcemy cali i zdrowi wracać do domu z pracy, jeździć na wakacje i zawozić dzieci do przedszkola lub szkoły. Troska o prawidłowy stan opon jest zatem w pełni uzasadniona. Liczy się zarówno stan, wiek, jak i dopasowanie opony do warunków, jakie panują na terenie, w którym mieszkamy. Warto wiedzieć, że obecnie rynek wulkanizacyjny jest na tyle rozwinięty, że z powodzeniem można nabyć świetne opony w rozsądnej cenie.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu opon do samochodu?

To, na jaki konkretny zestaw opon się zdecydujemy, może zależeć od wielu czynników. Spora grupa kupujących w pierwszej kolejności kieruje się marką producenta. Wśród najbardziej popularnych firm znajdują się między innymi: Continental, Fulda, Goodyear, Pirelli, Kormoran, Michelin, Firestone, Dunlop, Dębica, Barum, Bridgestone, Falken, General, Hankook. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także opony chińskie.

Kolejna sprawa to cena opon. Należy podkreślić, że tanie opony wcale nie muszą oznaczać niskiej jakości wykonania. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży na polskim rynku opony muszą spełniać określone wymogi. Niższa niż gdzie indziej cena kompletu opon wynika często z siły przetargowej danego sprzedawcy.

Dosyć istotną sprawą są również takie cechy opon jak poziom przyczepności oraz hałasu. Takie informacje podane są na oponie. Przyczepność sprawdza się na mokrej powierzchni. Mierzy się ile metrów zajmie danemu pojazdowi proces hamowania (od rozpoczęcia do pełnego zatrzymania). Jej skala określona jest literami od A do G, przy czym litera A oznacza najlepsza przyczepność. Jeśli chodzi o poziom hałasu, to mierzony jest on w decybelach.

Sezonowe czy wielosezonowe? Oto jest pytanie

Od pewnego czasu dodatkowym kryterium, które warto rozpatrzyć podczas zakupu opon jest kwestia ich sezonowości. Kupujący mają do wyboru tak zwane opony całoroczne oraz opony dedykowane na sezon wiosenno-letni i jesienno-zimowy. Jakiego wyboru należy dokonać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz rocznych przebiegów.

Właściciele samochodów, które poruszają się w terenach górskich i wyżynnych zazwyczaj decydują się na zakup opon zimowych i letnich. Opony zimowe świetnie sprawdzają się na ośnieżonej lub oblodzonej drodze. Typowo letnie opony lepiej znoszą natomiast kontakt z nagrzanym asfaltem. Opony wielosezonowe idealnie nadają się do samochodów poruszających się w przestrzeni miejskiej. Gwarantują bezpieczeństwo w różnych warunkach. W związku z tym, że nie trzeba ich wymieniać, pozwalają zaoszczędzić całkiem sporą kwotę pieniędzy.

Sprzedawca godny zaufania

Który sprzedawca opon jest godny polecenia? Z całą pewnością warto odwiedzić stronę sklepu Tireexpert.pl. W sprzedaży znajdują się zarówno opony letnie i zimowe, jak i wielosezonowe. Asortyment obejmuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, budowlanych, dostawczych, przemysłowych, rolniczych, wyścigowych, z napędem 4×4, motocykli, ciągników, quadów.

Katalog produktów zawiera wyroby pochodzące zarówno od popularnych, jak i mniej znanych producentów. Tireexpert.pl oferuje konkurencyjne ceny. Zamówienia realizowane są na bieżąco. Jeśli w katalogu brak jest konkretnego rodzaju opon, sprzedawca oferuje szybkie ich sprowadzenie w atrakcyjnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here