Wózek dla dziecka - czym kierować się przy jego wyborze?

Przy wyborze wózka dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech i funkcji jakie powinien posiadać. Bezpieczeństwo maluszka należy postawić na pierwszym miejscu, dlatego gondola powinna być głęboka, by dziecko nie przechyliło się i nie wypadło. Wózek dziecięcy powinien służyć chociażby przez pierwsze dwa lata życia Twojej pociechy, dlatego musi być trwały. Przy zakupie zwróć uwagę także na ciężar i rozmiar wózka.

Postaw na funkcjonalność

Solidnie wykonany wózek jest odporny na różne warunki atmosferyczne, co jest bardzo ważne podczas częstych spacerów z dzieckiem. Jeśli zazwyczaj przemieszczasz się komunikacją miejską, zdecyduj się na wózek bardziej kompaktowy o niedużym ciężarze. Ta sama zasada obowiązuje, gdy codziennie musisz wnosić wózek po schodach. Jeżeli często jeździsz samochodem, weź pod uwagę rozmiar gondoli i stelaży, tak, aby zmieścić wózek w bagażniku. Regulowane rączki pozwolą Ci dopasować wózek do swojego wzrostu, przez co spacer z dzieckiem będzie zdecydowanie wygodniejszy. Obawiając się wysokich cen możesz skorzystać z pożyczki przez Internet, by zainwestować w porządny pojazd dla maluszka. Dzieci szybko rosną, dlatego standardowa gondola (ok. 75 cm) może nie wystarczyć, przemyśl zakup wózka z gondolą w wymiarze 82 cm.

Odpowiednia amortyzacja i bezpieczeństwo

W sklepie z akcesoriami dziecięcymi znajdziesz wiele modeli wózków, jednak jakie kryteria są najważniejsze podczas jego wyboru? Poza estetycznym wykonaniem, kolorem, który najbardziej Ci się spodoba, warto zwrócić uwagę na skrętność kół. Wszystkie obracające się koła mogą okazać się fatalne zimową porą, kiedy na chodnikach zalega śnieg, wózek będzie ślizgał się, przez co prowadzenie go będzie utrudnione. Nie skręcające się koła dają radę na krawężnikach, podjazdach i leśnych ścieżkach. Im większe koła, tym łatwiej się toczą. Wózki z kołami wypełnionymi specjalnym rodzajem pianki są droższe, ale odpowiednio amortyzują wózek. Jeśli martwią Cię wysokie koszty, skorzystaj z pożyczki przez Internet, a dokonasz zakupu wózka, który dobrze sprawdza się w terenie na nierównych powierzchniach. Materiał z jakiego została wykonana gondola również jest istotny. Powinien być miękki i gruby oraz możliwy do ściągnięcia i uprania.

Szelki i poręcz dla siedzących brzdąców

Spacerówki przeznaczone są dla starszych dzieci, które samodzielnie siedzą i zaczynają być ciekawe świata. Wybierz spacerówkę rozkładającą się na płasko, aby dziecko mogło wygodnie zasnąć. Regulowany podnóżek to dodatkowy atut praktycznej spacerówki. Dopasuj ją do wieku, wagi i wzrostu dziecka. Starsze dziecko potrzebuje podnóżka i miejsca na napój, dla młodszego potrzebny będzie fotelik z pałąkiem z przodu. Dla bezpieczeństwa swojej pociechy wybierz spacerówkę z mocnymi szelkami, pamiętaj jednak, by nie uciskały zbyt mocno Twojego malucha. Kupując wózek dziecięcy obowiązkowo zainwestuj w wyposażenie takie jak moskitiera, peleryna przeciwdeszczowa, parasol, torba na akcesoria. Zakup wózka to niewątpliwie spory wydatek. Pożyczki przez Internet to doskonała opcja, dzięki której zapewnisz komfort i bezpieczeństwo swojemu dziecku podczas spacerów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here